Liga šampiona

Juventus demolirao Barselonu

• 08.12.2020. 22:50

Fudbaleri Juventusa savladali su Barselonu na Kamp nou rezultatom 3:0, čime su se izborili za prvo mjesto na tabeli.

U prethodnom duelu Barsa je bila sigurna sa 2:0 u Torinu.

Meč je bio igrom izjednačen. Imali su podjednako šansi, ali dva penala su slomila Barsu.

Do prvog pogotka Stara dama stigla je iz penala koji je skrivljen nad Ronaldom. Portugalac šutem po sredini gola dovodi Juventus do prednosti u 13. minutu meča.

Juventus je nastavio sa intenzivnom igrom i sedam minuta poslije dolazi do još jednog pogotka. Ovoga puta strijelac je Mekejn koji postavlja rezultat na 2:0 kako se odigralo do kraja prvog poluvremena uz nekoliko šansi i sa jedne i sa druge strane.

U drugom poluvremenu Juventus ponovo rano stiže do pogotka. U 52. minutu došlo je do gužve u šesnaestercu Barselone i igre rukom. Sudija uz pomoć VAR tehnologije pokazuje na bijelu tačku, a ponovo je precizan Ronaldo za velikih 3:0 protiv Barselone.

Barsa je imala nekoliko ozbiljinih prilika, međutim bez realizacije.

• 20:00 Тет а тет са Татјаном Трнинић