NBA liga

Jokićeva lekcija Bogdanoviću – Denver "pregazio" Atlantu

• 29.03.2021. 08:08

Košarkaši Denver Nagetsa su rezultatom 126:102 savladali Atlanta Hokse u noći između nedjelje i ponedjeljka.

NBA, rezultati:

Toronto – Portland 117:122
Denver – Atlanta 126:102
Lejkersi – Orlando 96:93

Duel dvojice srpskih igrača u NBA završio se ubjedljivom pobjedom ekipe Nikole Jokića nad timom Bogdana Bogdanovića od čak 24 poena.

Jokić je bio blizu tripl-dabl partije, iako nije mnogo šutirao. Postigao je 16 poena uz 7/12 iz igre, uhvatio je 10 skokova i još podijelio 8 asistencija 1 ukradenu loptu i 2 blokade, bez izgubljene lopte.

Na drugoj strani, Bogdan Bogdanović je upisao 9 poena, 4/9 šut iz igre, uz po 1 skok, asistenciju i ukradenu loptu, takođe bez izgubljene lopte.

Atlanta je bolje otvorila meč ubacivši 35 poena u prvoj četvrtini, kada je Bogdan Bogdanović ubacio 5 od svojih 9 poena, dok je Jokić u ovom periodu utakmice imao samo 2 postignuta poena.

Denver u nastavku pravi seriju 13:0 na krilima Jokića i Portera i Nagetsi sa 65:55 odlaze na odmor. Igra Hoksa se potpuno raspala u drugom poluvremenu, a pitanje pobjednika je praktično rešeno na kraju treće dionice, poslije koje je bilo 20 poena prednosti za domaćina.

Na kraju, Nagetsi su slavili sa ubjedljivih 126:102, a najefikasniji je bio Džamajkl Grin sa 20 poena, 17 je imao Marej, 16 Jokić, 15 Porter i 10 Gordon.

U redovima Hoksa, 21 poen Janga, 14 Galinarija, 11 Kolinsa, 10 Kapele i 9 Bogdanovića.

• 21:45 Серија: Авионџије (12+)

Серија: Авионџије (12+)

• 22:15 Вечерње вијести

• 22:30 Серија: Ел Чапо (16+)

*Серија: Ел Чапо (16+)

• 23:30 Серија: Ред Рок

Серија: Ред Рок