NBA liga

Jokićev dabl-dabl, Marjanović i Teodosić bez prave šanse

• 24.11.2018. 09:42

Srpski košarkaš Nikola Jokić ostvario je dabl-dabl u pobjedi Denvera nad Orlandom od 112:87, dok Boban Marjanović i Miloš Teodosić nisu imali pravu šansu da se istaknu u trijumfu Los Anđeles Klipersa nad Memfisom od 112:107.

Jokić je u Pepsi centru za 22 minuta imao šest poena, ali i 11 asistencija i 10 skokova, pa mu je ponovo kod šuteva izmakao dvocifreni učinak kod najznačajnije tri kolone.

Najefikasniji u 12. pobjedi Nagetsa bio je Trej Lajles sa 22 poena, pratio ga je Džamal Mari sa 16, dok je kod Orlanda Terens Ros dao 18, a Nikola Vučević 16.

Klipersi su novim trijumfom izbili na prvo mjesto na Zapadnoj konferenciji sa skorom 12-6, jednim porazom manje od Denvera.

Marjanović je dobio samo pet minuta na parketu Stejpls centra i uspio da je zabilježi četiri pogotka i dvije uhvaćene lopte, dok je Teodosić ponovo presjedeo meč na klupi.

Kod Klipersa najbolji su bili Montrezl Herel sa 22 i Danilo Galinari sa 20, a u Memfisu Mark Gasol sa 27.

Slavio je i Feniks srpskog trenera Igora Kokoškova u Milvokiju sa 116:114, dok je šampion Golden Stejt protiv Portlanda sa 125:97 prekinuo niz od četiri poraza.