NBA liga

Јokić nastavio da blista

• 09.02.2020. 09:10

Košarkaši Denvera nastavili su da pobjeđuju u NBA ligi, a Nikola Јokić da pruža sjajne partije. Srpski reprezentativac ponovo je bio jedan od najboljih igrača u trijumfu nad Finiksom, rezultatom 117:108.

Јokić je na parketu proveo skoro 34 minuta i za to vrijeme postigao 23 poena (9-19 iz igre, 0-3 za tri, 5-5 penali), uz devet skokova, šest asistencija i tri blokade.

Momak iz Sombora je pomogao Nagetsima da ostvare petu pobjedu u posljednjih šest utakmica, a to su učinili nakon preokreta, pošto su poslije prvih 12 minuta bili u zaostatku.

Najefikasniji je ovoga puta bio Džamal Marej koji se probudio i sa 36 poena (14-17 iz igre, 6-8 trojke), zatrpao koš rivala.

S druge strane, ponovo nije bilo potencijalnog srpskog reprezentativca Frenka Kaminskog, dok je snažan dabl-dabl upisao Ejton (28 poena i 21 skok). Buker je dodao 21 poen, jedan više od Kelija Ubrea.

Ovim trijumfom, a ubjedljivim porazom Los Anđeles Klipersa na gostovanju Minesoti, ekipa Majka Melouna vratila se na drugo mjesto Zapada sa 37 pobjeda i 16 poraza. Lejkersi su prvi sa učinkom 39-12, dok su Sansi tek na 13. poziciji (21-32).

• 14:15 Серија: Авионџије (Р) (12+)

''''Серија 'Авионџије' је домаћи ситком у режији и према идеји Саше и Ивана Ал Хамеда.

'''Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)

• 18:20 Емисија: Енерго клуб

Релевантне актуелности из области производње електричне енергије.