NBA

Jokić blizu tripl-dabla, Bogdan vrlo dobar u porazu Kingsa

• 18.01.2019. 07:10

Košarkaši Denver Nagetsa ostvarili su sigurnu pobjedu na svom terenu protiv Čikago Bulsa 135:105, a srpski centar Nikola Jokić je ponovo pružio zapaženu partiju za ekipu iz Kolorada.

Ekipa iz Čikaga je u Denveru upisala deveti uzastopni poraz u sezoni, dok je domaćin ubilježio 30. trijumf. Ipak, počelo je drugačije, pošto su Bulsi dobili prvu četvrtinu sa 30:28, uz sjajnu partiju Laurija Markanena, koji je u tom periodu ubacio 15 poena za svoj lični rekord.

Međutim, ubrzo je Denver preuzeo vođstvo i do poluvremena je već imao osjetnu prednost 61:47. Do kraja susreta su Nagetsi imali i +40 (133:93), pa su došli do ubjedljivog trijumfa, koji im je dobro došao poslije poraza protiv šampiona Golden Stejta prije dva dana (142:111).

Najefikasniji u pobjedi Denvera bio je Džamal Marej sa 25 poena, Pol Milsap i Geri Haris su ubacili po 14 poena, a Tori Kreg i Malik Bizli po 13.

Srpski centar Nikola Jokić je u dresu Nagetsa na terenu proveo 25 minuta i za to vrijeme je imao 18 poena, 6-18 šut iz igre, 0-3 za tri poena, 6-6 sa linije penala, uz 11 asistencija, osam skokova i po blokadu i ukradenu loptu.

Najefikasniji u timu Bulsa bio je Markanen sa 27 poena i deset skokova, Robin Lopez je postigao 17, Džabari Parker 15, a Čendler Hačison 12 poena.

Šarlot Hornetsi su savladali Sakramento Kingse rezultatom 114:95 , a u poraženom timu veoma dobru partiju je pružio srpski bek Bogdan Bogdanović.

Kingsi su dobro počeli meč u Šarlotu i poveli sa 13:3. Ekipa iz Kalifornije je u boljem ritmu nastavila i u drugoj dionici, kada je imala najveću prednost od +13 (37:24), ali je od tada njena igra bila u silaznoj putanji.

Šarlot je u drugoj četvrtini ubacio 43 poena, a do kraja susreta je uglavnom bio u dvocifrenoj prednosti.

Najefikasniji u pobjedi Šarlota bio je Kemba Voker sa 23 poena, Majls Bridžis i Majkl Kid-Gilkrist su ubacili po 15 poena, a Toni Parker i Džeremi Lamb po 14 poena. Vili Ernangomez je za Hornetse ubacio 11 poena uz 16 skokova.

Badi Hild je predvodio Kingse sa 24 poena, dok je Bogdan Bogdanović meč počeo sa klupe, a za 27 minuta je postigao 17 poena, uz šut iz igre 8-13, 1-2 za tri, a imao je i skok, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Drugi srpski internacionalac u timu Kingsa Nemanja Bjelica je bio starter, igrao je 19 minuta i ubacio dva poena, 1-5 iz igre, 0-2 za tri, uz šest skokova i četiri asistencije.

Sakramento je poslije tri pobjede zaredom u ligi u Šarlotu upisao poraz, pa sada na Zapadu ima skor 23-22. Stršljenovi su na granici plej-ofa na Istoku sa 21 pobjedom i 23 poraza.

• 10:40 Телетрговина