Inter grabi ka tituli, pobjeda protiv Atalante za sigurniju poziciju na vrhu

• 09.03.2021. 07:32

Fudbalski klub Inter pobijedio je Atalantu sa 1:0 u derbi utakmici 26. kola Serije A.

Mnogo se više očekivalo od duela lidera i do ovog kola četvrtoplasiranog tima na tabeli Serije A, međutim samo jedan gol je bio dovoljan Interu za slavlje.

Razočaralo je prvo poluvreme na "Meaci". Ovo su dva tima, koja napadaju svim snagama, imaju dosta šansi, postižu dosta golova, ali su u prvih 45 minuta ostali dužni. Samo jedan pokušaj i to Duvana Zapate u finišu, kada je šutirao glavom, ali samo u golmana Intera, Samira Handanovića.

Konačno, u 54. minutu, prvi udarac fudbalera Intera ka golu Atalante i lopta je u mreži. Milan Škrinijar je bio strijelac za vođstvo Intera.

Duvan Zapata je imao još jednu veliku priliku u 68. minutu, ali je gotovo šutirao pored gola. Slično je bilo i sa udarcem Marija Pašalića na pet minuta prije kraja.

Premalo je ovo bilo i od jednih i od drugih za jedan istinski derbi u najavi.

Posebno je razoačarao Inter - samo jedan šut u gol protivnika za više od 90 minuta, ali je Antoniju Konteu najbitnija nova pobjeda i ostanak na 1. mjestu tabele, sa šest bodova više od gradskog rivala.