ABA liga

Igokea potopila Primorsku

• 17.10.2020. 18:48

Košarkaši Igokee ostvarili su ubjedljiv trijumf u duelu protiv Primorske u ABA ligi i na kraju su slavili 89:71.

Ekipa Dragana Bajića vodila je 5:0 i 7:2 a borbeni gosti u prvom dijelu su se držali do finiša prve četvrtine kada je domaćin serijom 7:0 stekao prednost 24:16.

Gosti su uspijevali da u prvom dijelu koliko – toliko pariraju domaćinu i smanjivali su često na jednocifreni zaostatak.

Igokea je u drugom dijelu međutim nametnula jak ritam iskoristila “dužu klupu” i slomila otpor rivala. Aleksandrovčani su otišli na plus 28 , pa je trener Dragan Bajić u finišu pružio šansu i igračima sa manjom minutažom u ovom dijelu sezone.

U pobjedničkom timu Dalibor Ilić je imao 20 poena i malo mu je nedostajalo da postavi lični rekord u ABA ligi, dok je Stefan Pot dodao 15 poena.

Igokea u srijedu gostuje kod Krke u Novom mestu.

• 22:15 Вечерње вијести

• 22:30 Серија: Развратник (16+)

Серија: Развратник

• 23:30 Серија: Ред Рок

Серија: Ред Рок