ABA liga

Novi poraz Igokee

• 15.12.2019. 11:57

Košarkaši Igokee poraženi su u 11. kolu ABA lige na domaćem terenu od ekipe Primorske rezultatom 88:84 (18:24, 17:18, 24:18, 26:28).

TOK MEČA:

Na početku susreta vodila se izjednačena borba i ni jedan od timova nije uspjevao da stekne osjetniju prednost. Ipak, u finišu prve četvrtine košarkaši Primorske ubacili su u brzinu više i nakon deset minuta igre stigli su do prednosti od šest poena - 24:18.

U drugoj četvtini gosti su zaigrali mnogo bolje. Održavali su stečenu predsnost u prvih deset minuta i na veliki odmor su otišli sa prednošću od sedam poena - 42:35.

U trećoj četvrtini vodila se grčevita borba. Košarkaši Primorske su igrali dobro, ali su domaći uspjeli da do kraja ovog dijela igre smanje prednost i stignu na samo dva poena zaostatka. Nakon 30 minuta igre na semaforu je stajalo 60:58 za goste.

U četvrtoj četvrtini nastavila se rovovska bitka. Ipak na kraju su više snage i smirenosti imali gosti iz Slovenije koji su slavili pobjedu.