Igokea savladala Cibonu rezultatom 88:80

Košarkaši Igokee su večeras, u nastavku svog Abaligaškog puta, savladali Cibonu. Već u utorak ih očekuje poslednji meč Fiba Lige šampiona protiv Rige, a naredni meč u Aba ligi je u nedjelju protiv Crvene zvezde

Rezultat: Igokea 88 - Cibona 80

Četvrta četvrtina

Ne baš laka pobjeda Igokee, ali važna u borbi za plej-of.

Cibona je na tri minuta do kraja zaprijetila, stigla na samo četiri poena zaostatka, ali su Igosi uspjeli da odbiju nalet protivnika.

U posljednjem minutu, gledali smo penal završnicu.

Igokea je upisala 19. trijumf uz četiri poraza.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio ke Jošilo sa 15 poena, koliko je kod Cibone postigao Planinić

Treća četvrtina

Sredinom treće četvrtine Igokea je prvi put otisla na dvocifrenu razliku. Jošilo je pogodio trojku za 54:42.

Gosti nisu imali mnogo kreativnih ideja u napadu, ali su uspijevali da drže priključak. Na kraju, poslije pola sata igre Igokea ima prednost 64:53.

Marko Jošilo predvodi Igokeu sa 13 poena. Kod Cibone prvo ime je Planinić koji je ubacio 11.

Druga četvrtina

Druga četvrtina je nastavljena u tempu iz prethodne, uz veoma tvrdu igru na obje strane.

Taman, kada se činilo da će druga četvrtina završiti neriješenim rezultatom, pri rezultatu 22:22, Bajić je zatražio tajm-aut. Nakon tajm-auta, Aleksandrovčani su postigli poen i sačuvali svoj koš, te su na poluvrijeme otišli sa šest poena razlike.

Prva četvrtina

Počeo je meč između Igokee i Cibone uz direktan prenos na našem programu.

Trener Dragan Bajić na teren je izveo Klemonsa, Atića, Jošila, Ilića i Karmajkla. S druge strane, početnu petorku Cibone čine Radovčić, Prkačin, Branković, Drežnjak i Nakić.

Veoma čvrsta utakmica oba tima, međutim nekoliko vezanih faula gostujućih igrača u završnim minutama prve četvrtine za rezultat je imalo čak šest slobodnih bacanja za Igokeu.

Konačan rezultat nakon prve četvrtine je 21:17 za domaćina.

U Igokei su svjesni važnosti meča na putu ka plasmanu u plej-of.

"Očekuje nas sigurno težak meč. Cibona je tim sa puno talentovanih mladih igrača, popunjenih sa par iskusnih, tim koji igra sa velikom energijom. Sa puno respekta prema protivniku i maksimalnom odgovornošću prema svojoj igri ćemo ući u meč. Mi nakon 15 dana smo napokon kod kuće, poslije pet teških gostovanja igramo utakmicu na svom parketu. Malo je vremena i za odmor i pripremu same utakmice. Svjesni smo šta nam pobjeda donosi za sam kraj takmičenja", rekao je Dragan Bajić, trener Igokee.

• 11:55 Вијести

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Аутошоп магазин (Р)

За љубитеље аутомобилизма, ауто тржишта и најновијих информација о вашем љубимцу.

• 12:40 Емисија: Народ прича (Р)

Ауторска путописно-репортажна емисија новинарке Биљане Стокић.

• 13:10 Емисија: Енерго клуб (Р)

Релевантне актуелности из области производње електричне енергије.

• 13:40 Телетрговина