Dinamična utakmica

Idu po pehar Liga Evrope: Arsenal ovjerio finale protiv Valensije

• 09.05.2019. 22:43

Fudbaleri Arsenala savladali su Valensiju na njihovom stadionu u vrlo dinamičnoj utakmici rezultatom 4:2 za Arsenal.

Sa sigurnih 2:0 iz Londona, popularne Topdžije sa još jednom pobjedom nad Valensijom plasirali su se u finale Liga Evrope.

Za Arsenal meč nije krenuo odlično jer su domaćini u 11. minutu meča stigli do prvog gola preko Gameira.

Nada Valensije nije dugo potrajala jer je Obamejang svega šest minuta kasnije donio Arsenalu izjednačenje.

Drugo poluvrijeme počelo je Arsenalovom dominacijom. Svega pet minuta od starta, Lakazete je uspio da donese vodstvo Arsenalu.

Preslikanu situaciju iz prvog poluvremena donosi ponovo Gameiro koji ovoga puta donosi izjednačenje za Valensiju.

Tresla se mreža Valensije i u 69. minuta, a strijelac je bio Mustafi. Nakon tog pogotka Topdžije su preuzele potpunu kontrolu nad utakmicom, dok je Valensija već tada

Meč je završio Obamejang, iako je Valensija još nakon trećeg primljenog pogotka izgubila svaku nadu za prolazak dalje. Minut je 89. i sigurnih 4:2 za Arsenal kojim su došli izborili finale.

Ipak, ružna scena obilježila je kraj meča gdje je došlo do fizičkog obračuna igrača Valensije i Arsenala