Ibrahimović pauzira 10 dana zbog povrede

• 01.03.2021. 17:59

Napadač Milana Zlatan Ibrahimović pauziraće najmanje deset dana zbog povrede bedrenog mišića.

Ibrahimović je u derbiju protiv Rome pretrpio povredu mišića na lijevom bedru zbog čega je napustio teren u 56. minuti.

Prema prvim prognozama švedski napadač će pauzirati najmanje deset dana zbog čega će propustiti četiri utakmice, tri ligaška ogleda (Udineze, Verona, Napoli), kao i prvu utakmicu osmine finala Evropske lige protiv svog bivšeg kluba Mančester junajteda, prenosi Hina.

Za razliku od njega, hrvatski napadač Ante Rebić je imao sreće. Rebić je u susretu protiv Rome, u kojem je postigao pobjednički pogodak za 2:1, zamijenjen u 67. minuti zbog bolova u kuku. No, pregledom je utvrđeno kako se ne radi o težoj povredi i Rebić bi u srijedu trebao nastupiti protiv Udinezea.