Srbija poražena od Hrvatske, sve u rukama Mađarica

• 08.12.2020. 20:15

Ženska rukometna reprezentacija Srbije je poražena u od Hrvatske u trećoj utakmici Evropskog prvenstva rezultatom 25:24 i za prolaz dalje je neophodno da selekcija Mađarske pobijedi ekipu Holandije.

Sada sve zavisi od posljednje utakmice između Holandije i Mađarske, koja se igra od 20.30 časova.

Srbija će navijati za Mađarsku ili za neriješen ishod, jer samo tako može da prođe dalje i to bez ijednog prenesenog boda. U slučaju pobjede Holandije, srpske rukometašice idu kući.

Počelo je rezultatskom "klackalicom" u prvoj polovini prvog dijela, uz po gol ili dva prednosti za Hrvatsku.

Međutim, onda fantastičnim golom Јelene Lavko, poslije napada koji je trajao gotovo dva minuta, kreće serija Srbije.

Pet uzastopnih golova je postigla Srbija i, uz nekoliko sjajnih odbrana Katarine Tomašević, povela sa 13:9, a onda i 14:10.

Međutim, tada su srpske rukometašice neshvatljivo ušle u jurnjavu sa protivnicama po terenu, a to je ono što mnogo više odgovara mladim igračicama Hrvatske.

Ekspresno je uslijedila serija Hrvatske od 4:0 i do isteka 30. minuta došle do izjednačenja na poluvremenu – 14:14.

U drugom poluvremenu smo vidjeli još više rezultatske neizvjesnosti i ponovo nekoliko promjena u vođstvu.

A onda je Srbija upala u "maler" i punih 13 minuta nije postigla nijedan pogodak!

Kristina Liščević je pri vođstvu od 23:22 i uz igračicu više promašila sedmerac, a potom se to prenijelo i na ostale srpske bekove.

Nisu preuzimale odgovornost kada je trebalo, a krila su bila gotovo odsječena.

To je omogućilo Hrvatskoj da dođe do serije od 4:0 i, naravno, nedostižne prednosti.