Nevjerovatan pogodak

Golman izveo slobodnjak sa svoje polovine, pa za par sekundi vadio loptu iz mreže VIDEO

• 29.03.2019. 09:15

Nevjerovatan gol viđen je na meču engleskih niželigaša Danstona i Geinsbroa.

Igrao se četvrti minut, kada je golman Geinsbroa Džordan Nikson namjestio loptu na svojoj polovini da izvede slobodan udarac. Ispucao je loptu prema protivničkom šesnaestercu ne sluteći šta će se u nastavku dogoditi.

Samo par sekundi kasnije morao je izvadi iz sopstvene mreže!

Naime, loptu je iz sve snage udario Liam Bruks kako bi je izbio što dalje od svog gola, nije ni sanjao da će tako praktično "asistirati" za gol svom timu. Lopta je preskočila golmana, udarila u prečku i odbila se pravo na glavu njegovom sigraču marku Fitzpatriku koji ju je rutinski poslao u mrežu.

Danston je slavio na ovom meču rezultatom 3:1 i tako osigurao mjesto šampiona "Northern League Division One", što je deveti rang u engleskom fudbalu.