NBA liga

Filadelfija serijom 21:2 za demolirala Toronto

• 03.05.2019. 08:18

Košarkaši Filadelfija 76ersa poveli su sa 2-1 u polufinalnoj seriji istočne konferencije, pošto su savladali Toronto Reptorse na svom parketu u trećem duelu sa 116:95.

Filadelfija je vodila od prvog do posljednjeg minuta utakmice u Pensilvaniji, prvu dvocifrenu prednost stekla je u uvodom dijelu druge četvrtine (39:29), dok je na poluvremenu imala plus 11 (64:53).

Na dvocifrenoj razdaljini Siksersi su držali Toronto gotovo tokom cijelog trećeg kvartala, ali su gosti poslije nešto bolje igre pred kraj te dionice sa minus 8 ušli u odlučujući period.

Tad je uslijedila serija File 11:1, zaključno sa ukradenom loptom i zakucavanjem Džimija Batlera, za odlazak na 100:82 i već tad se moglo naslutiti kome će pripasti trijumf.

Reptorsi su nalet domaćih prekinuli poenima Denija Grina, ali samo za kratko, pošto su Siksersi nošeni fantastičnom atmosferom u tim trenucima nastavili u visokom ritmu i na pet i po minuta do kraja otišli na maksimalnih +26 (110:84). Bio je to završetak njihove fantastične serije od 21:2.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džoel Embid sa 33 poena, uz 10 skokova i 5 blokada. Džimi Batler je upisao 22 poena, po 9 skokova i asistencija, Džej Džej Redik 15 poena, Tobajas Heris 13 poena i 8 skokova, a Ben Simons 10 poena i po 7 skokova i asistencija.

Boban Marjanović na terenu je proveo nešto manje od tri minuta u finišu i upisao asistenciju i skok.

U redovima Reptorsa ponovo je najbolji bio Kavaj Lenard sa 33 poena. Paskal Sijakam je ubacio 22, a Deni Grin 13. Kajl Lauri je opet podbacio, te je duel završio sa 7 poena (2/14 iz igre), 5 skokova i isto toliko asistencija.

• 20:00 Тет а тет са Татјаном Трнинић