Veliki preokret

Fenomenalni Bogdanović vodio Sakramento do pobjede VIDEO

• 24.12.2018. 07:12

Sakramento Kingsi su savladali Nju Orleans Pelikanse na svom parketu rezultatom 122:117, a zapažene uloge u pobjedničkom timu su imali srpski košarkaši Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica.

Pelikansi su bili bolji rival tokom prvog poluvremena utakmice u "Golden 1 centru" u Sakramentu, kada su imali i 19 poena prednosti (31:13). Do odlaska na veliki odmor Kingsi su uspjeli da smanje na 69:58, ali ništa bolje nisu stajali ni pred početak posljednje dionice kada su gubili 96:86.

Međutim, u četvrtoj četvrtini su Kingsi odigrali najbolje i prvi put poslije dugo vremena, na pet minuta do kraja poveli poenima Badija Hilda sa 107:105.

Ušlo se u neizvjesnu penal završnicu, iz koje su kao pobjednici izašli Sakramento Kingsi, što je bio njihov 18. trijumf u sezoni, a druga zaredom pobjeda poslije preokreta.

Bek šuter Kingsa Bogdan Bogdanović je odigrao veoma dobru partiju, svoju drugu najefikasniju u sezoni, pošto je postigao 24 poena za 31 minut na parketu. Bogdan je šutirao 7-16 iz igre, 2-5 za tri poena, 8-9 sa linije penala, uz četiri skoka, sedam asistencija i jednu ukradenu loptu, uz uticaj na igru svog tima +8.

Krilni centar Sakramenta Nemanja Bjelica je meč počeo kao starter, igrao je 30 minuta, i za to vrijeme upisao sedam poena, deset skokova i jednu blokadu. Beli je šutirao 2-9 iz igre, 1-3 za tri i 2-2 sa linije slobodnih bacanja.

Najefikasniji u timu Kingsa bio je Badi Hild sa 28 poena, Vili Koli-Stajn je imao 22 poena i 17 skokova, dok je Diaron Foks ubacio 19 poena uz 11 asistencija.

Džru Holidej je bio najefikasniji u timu Pelikansa sa 27 poena, dok je pola koša manje postigao Entoni Dejvis, uz 17 skokova, ali i loših 7-20 u šutu iz igre.

• 18:20 Емисија: По свијету са Робертом Дацешином

'''Емисија: По свијету са Робертом Дацешином

• 18:55 Маркетинг