Nagradni fond od 2,08 miliona evra

Federer se plasirao u polufinale turnira u Haleu

• 21.06.2019. 22:28

Rodžer Federer se plasirao u polufinale turnira u Haleu koji se igra za nagradni fond od 2,08 miliona evra.

Švajcarac, koji pokušava da osvoji desetu titulu na ovom takmičenju bio je bolji od Španca Roberta Bautiste Aguta, 6:3, 4:6, 6:4.

Meč je trajao ukupno 116 minuta i španski teniser je pružio snažan otpor favorizovanom Federeru.

Rodžer je u početnom setu dva puta oduzeo servis protivniku, u prvom i devetom gemu, da bi Bautista Agut u drugom setu napravio brejk u trećem gemu što mu je bilo dovoljno da dođe do seta i izjednačenja.

U setu odluke, Federer u drugom i osmom gemu nije uspei da iskoristi brejk prilike, ali jeste prvu koja mu se ukazala u desetom gemu, što je ujedno bila i meč lopta.

On će u polufinalu u subotu 22. juna igrati sa Francuzom Pjer-Igoom Erberom kojem je Hrvat Borna Ćorić predao meč bez borbe zbog problema sa bolovima u leđima.

U drugom polufinalu sastaće se Belgijanac David Gofan i Italijan Mateo Beretini.

Gofan je u četvrtfinalu eliminisao Nijemca Aleksandera Zvereva, dok je Beretini bio bolji od Rusa Karena Hačanova.

• 22:05 Вечерње вијести

• 22:20 Серија: Развратник (16+)

''Развратник’ је аустралијска ТВ серија коју је режирао Петар Данкан и познати аустралијски адвокат Чарлс Вотерстрит, који је био узор за грађење главног лика. Серија кроз пет сезона прати живот кривичара Кливера Грена, чији је живот у расулу.

• 23:20 Серија: Ред Рок (12+)

Ред Рок' је ирска криминалистичка серија која прати случајеве полицијске станице смјештене у измишљени приморски град Ред Роцк у близини Даблина, те приватне турбулентне односе гардиста и мјештана.

• 23:45 Ноћни програм