Double-double učinak Jokića u pobjedi Denvera protiv Memphisa

• 27.04.2021. 07:46

Košarkaši Denver Nuggetsa sjajnom igrom u posljednjoj dionici protiv Memphis Grizzliesa ostvarili su 40. pobjedu u ovoj sezoni NBA lige, a konačan rezultat na kraju je glasio 120:96.

Denver je od početka imao i kontrolisao minimalno vodstvo, nakon prve dionice imali su prednost od tri poena (21:18), dok su na poluvrijeme otišli s pet poena razlike u svoju korist. Bilo je 58:53.

Krajem treće dionice Denver prvi put dolazi do dvocifrene prednosti (prvo 75:65, a na kraju treće četvrtine 85:75), da bi pitanje pobjednika riješili sjajnom igrom u zadnjih 12 minuta kada su razbili Memphis, stigli do 20 poena prednosti i na kraju mirno priveli meč kraju.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Porter koji je ubacio 31 poen, Memphis je predvodio Morant sa 27 poena, dok je Nikola Jokić za nešto malo manje od 30 minuta ubacio 24 poena uz 15 skokova i pet asistencija.

U ostalim mečevima Sacramento je slavio na svom terenu protiv Dallasa rezultatom 113:106, a Mavericksima nije pomogao ni Luka Dončić koji je sa 24 poena bio najefikasniji igrač utakmice.

New Orleans je na krilima Williamsona (23 poena) pobijedio Los Angeles Clipperse sa 120:103, a iznenađujući poraz doživjela je ekipa Utah koja je sa 105:104 izgubila od Minnesote u gostima.

Chicago je u gostima bio bolji od Miamija sa 110:102, dok je Toronto pobijedio Cleveland sa 112:96. Phoenix je kao gost pobijedio New York sa 118:110, a u sjajnom i efikasnom meču nakon produžetaka San Antonio je pobijedio Washington sa 146:143.

Philadelphia je na svom terenu bila bolja od Oklahome sa 121:90, Lakersi su bili bolji od Orlanda sa 113:103, a u prvom meču večeri Detroit je na svom terenu bio bolji od Atlante sa 100:86.