Melburn

Đoković u četvrtfinalu Australijan opena

• 21.01.2019. 11:37

Novak Đoković plasirao se deseti put u četvrtfinale Australijan opena.

Poslije dosta problema Novak je savladao Rusa Danila Medvedeva sa 6:4, 6:7 (5), 6:2, 6:3.

Đokovića u narednom kolu prvog Grend slema sezona očekuje Kei Nišikori, koji je poslije petočasovnog maratona preokrenuo 0-2 protiv Pabla Karenjo-Buste.

PRVI SET:

1:0 Rutinsko "otvaranje" meča i siguran servis gem srpskog tenisera.

2:1 Meč je nakratko prekinut u trećem gemu jer se sudiji kvario mikrofon. Kada je proradio - dobio je aplauz. Sve to nije omelo Novaka da odservira gem bez izgubljenog poena

2:2 Medvedev asom završava četvrti gem u svoju korist.

3:2 Đoković uz dosta muke završava peti set. Medvedev je krenuo izrazito jako i donio Novaku dosta problema. Ipak, prvi reket svijeta savladao je u đusu ambicioznog Danila i sada Đoković vodi 3:2 bez brejka prednosti.

4:2 Novak dolazi do brejka! Naivni napadi Medvedeva rezultirali su sa nekoliko dobrih poteza Đokovića. Uz dobru igru primorao je i Danila na pogreške tako da je Đoković uspio doći do brejka.

5:2 Novak potvrdio prednost brejka, ali ne tako lako. Medvedev servira za ostanak u setu.

5:3 Medvedev siguran u ovom gemu.

5:4 Slab gem Đokovića, Medvedev vraća brejk.

6:4 Novak stiže do novog brejka! Uz dosta napora Đoković je uspio da se vrati pri rezultatu 15:40 i osvoji set.

DRUGI SET:

1:0 Novak dobro počeo drugi set. Siguran u prvom gemu.

1:1 Maratonski gem od više od 10 minuta pripao Medvedevu. Iako je Đoković imao nekoliko prilika da napravi brejk, Medvedev je istrajao i vidno umoran došao do 1:1 u gemovima.

2:1 Đoković uz dosta muke stiže do drugog gema.

3:1 Brejk za Novaka! Posljednji poen broji 40 udaraca i to najbolje govori i jačini meča.

4:1  Rutinska potvrda brejka.

4:2 Danilo je dopustio Novaka brejk šansu, ali je uspio da se sabere i dođe do gema.

4:3 Na fenomenalan način Medvedev vraća brejk! Novak loš na svoj servis.

4:4 Nastavlja se dobra igra Medvedeva. Siguran na svoj servis, Novaku nije dao da "diše".

5:4 Novak uzima svoj set. Medvedev servira za ostanak u drugom setu.

5:5 Izjednačenje. Danilov kreće u napad na Novakov servis. U posljednjim gemovima pokazao je da je moguća opasnost po Đokovića.

6:5 Novak stiže do gema. Još jednom je u situaciji da napada protivnički servis.

6:6 Ide se u tajbrejk, Đoković sve nervozniji.

6:7 Isplatila se upornost Medvedeva, Đoković loš u taj brejku, 1:1 u setovima.

TREĆI SET:

0:1 Medvedev otvorio set uspjehom. Siguran u prvom gemu.

1:1 Svjetski broj jedan siguran u svoj servis.

2:1 Medvedev nastavlja sa dominacijom.

2:2 Novak u problemima, spašavao tri brejk lopte. Jedva se izborio za gem.

3:2 Veliki preokret! Novak uzima brejk iako pokazuje slabu igru.

4:2 Novak se vraća u igru, siguran na svoj servis.

5:2 Kakav preokret! Novak dolazi do još jednog brejka i servira za set!

6:2 Novak vodi 2:1!

ČETVRTI SET:

0:1 Medvedev vodi u četvrtom setu.

1:1 Uz malo problema Novak stiže do gema.

2:1 Novi brejk! Novak na korak do pobjede!

3:1 Za Novaka!

3:2 Medvedev dolazi do gema.

4:2 Đoković osvaja možda i ključni gem, Medvedev je imao priliku da uzvrati brejk, propušta je i Đoković dolazi na dva gema od trijumfa.

4:3 Medvedev je siguran na svoj gem.

5:3 Đoković je na gem do plasmana u narednu rundu takmičenja.

6:3 Novak Đoković novim brejkom stiže do trijumfa.