Australijan open

Đoković lagano do drugog kola

• 15.01.2019. 08:54

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobijedio je Mičela Krugera u meču prvog kola Australijan opena. Novak Đoković bez imalo muke se plasirao u drugo kolo Australijan opena.

Najbolji teniser svijeta savladao je Amerikanca Mičela Krugera u tri seta 6:3, 6:2, 6:2.

Amerikanac je do glavnog turnira u Melburnu stigao kroz kvalifikacije.

Đoković i Kruger se do sada nisu sastajali na ATP turu, a ukoliko savlada ovu prepreku, srpski teniser će u drugom kolu igrati sa boljim iz duela između Francuza Žoa Vilfreda Conge i Slovaka Martina Kližana.

Pratite tekstualni tok meča:

PRVI SET

1:0 Đoković sigurno otvara takmičenje u Melburnu. Tri odlična poena za Novaka, a onda jedna greška i na kraju "viner" za prednost srpskog tenisera.

1:1 Amerikanac odgovara na isti način. Kruger nije dozvolio Srbinu da mu na startu oduzme servis. Novak je stigao do 40:30, ali to je bilo sve, greška Đokovića i prvi gem za Amerikanca.

1:2 Prvi brejk na meču pravi Kruger. Đoković je kao po običaju u posljednjih nekoliko mečeva ušao nešto sporije u meč. Iskoristio je to rasterećeni Kruger i odmah na startu uzeo servis Novaku.

2:2 Đoković uzvraća udarac. Novak na brejk odgovara "ribrejkom". Lako je Srbin stigao do 0:40, pa jedan poen za Amerikanca i onda brejk za najboljeg igrača svijeta.

3:2 Siguran servis gem za Đokovića. Novak sa nulom dolazi do nove prednosti na startu meča.

3:3 Imao je Novak priliku da napravi još jedan brejk na 30:40, ali nije uspio. Kruger je osvojio naredna tri poena i došao do izjednačenja u prvom setu.

4:3 Novak se uozbiljio na svoj servis poslije pretrpljenog brejka. Đoković dva puta dolazi do laganog servis gema.

5:3 Nije nimalo lako Đokoviću protiv Krugera, ali uspijeva drugi put da oduzme servis Amerikancu i preokrene na 5:3. Brejk u vrlo važnom trenutku za rast sopstvenog samopouzdanja, a pad rivalovog jer će Srbin da servira za set.

6:3 Prvu set loptu spasao je Kruger i ostao u poenu. Ali, Novak forhend vinerom stavlja tačku na prvi set i vodi 1:0 u meču.

DRUGI SET

1:0 Novak pravi brejk na početku drugog seta. Dugačak servis gem Krugera, bori se Amerikanac lavovski ali nije mogao više protiv sve boljeg Đokovića.

2:0 Potvrdio je Đoković prednost brejka na početku drugog seta.

2:1Prekida Kruger seriju prvog tenisera svijeta. Daje sve od sebe Amerikanac, dobro igra, ali za sada nedovoljno dobro za šestostrukog šampiona Australijan opena.

3:1 Novi siguran servis gem Đokovića, koji igra mnogo bolje u drugom setu nego što je bio slučaj u prvom.

4:1 Đoković pravi još jedan brejk. Ne igra Kruger toliko loše koliko je Novak popravio igru i sada ima dva brejka prednosti u drugom setu.

5:1 Novak ide ka drugom setu. Đoković se sada poigrava sa rivalom, koji nema rješenja za igru najboljeg tenisera sveta.

5:2 Kruger prekida mini seriju Đokovića i ostaje još malo u drugom setu. Novak servira za set i vođstvo od 2:0.

6:2 Maestralan set za Đokovića. Srbin je samo dva poena izgubio na svoj servis i drugom setu. Kruger bez šansi.

TREĆI SET

0:1 Kruger ovaj put odolijeva. Nastavlja Đoković da igra u istom ritmu, kao i u drugom seti imao je šansu da i treći otvori brejkom, ali Kruger ovaj put uspijeva da mu odoli.

1:1 Novak osvaja svoj prvi servis gem u trećem setu. Đoković nema problema na servis protiv Amerikanca.

1:2 Maratonski gem u trećem setu pripao je Amerikancu. Nole je propustio 5 brejk lopti.

2:2 Novak besprekoran na svoj servis. Nije uspio da slomi Krugera u prošlom gemu, ali je svoj servis-gem Đoković dobio bez imalo muke, zaključivši ga šestim as udarcem na meču.

3:2 Đoković pravi brejk i u trećem setu. Još jednom se dugo igralo na servis Krugera, pa je Srbin na kraju imao više živaca i osvojio važan gem.

4:2 Novak lagano dolazi do potvrde brejka i ide ka osvajanju seta i meča.

5:2 Đoković pravi novi brejk i burno ga proslavlja što znači i plasman u drugo kolo Australijan opena.

6:2 Đoković rutinski dolazi do drugog kola Melburna i meča sa Congom. Kruger i pored dobre partije nije mogao dalje od časnog poraza.

• 20:00 Тет а тет са Татјаном Трнинић