Australijan Open

Đoković preko Conge do trećeg kola

• 17.01.2019. 12:36

Đoković je četvrtog dana turnira u Melburnu savladao starog rivala Žo-Vilfreda Congu sa 6:3, 7:5, 6:4.

Novak je 17. put savladao Congu u njihovom 23. međusobnom susretu, prvom od septembra 2016.

Đoković je u seriji od tri uzastopne pobjede, ali su poslednji meč igrati u četvrtfinalu US Opena 2016, kada je Francuz slavio.

Conga ima posebno mjesto u Đokovićevoj karijeri, jer je Novak savladao upravo Francuza za svoj prvi Grend slem, upravo u Melburnu 2008.

Pobjednik ovog meča će u trećem kolu "Ozi opena" igrati sa Kanađaninom Denisom Šapovalovom, koji je bio ubjedljiv protiv Japanca Tara Danijela u tri seta.

Tekstualni prenos meča:

PRVI SET:

1:0 Sjajan početak Đokovića, dva asa i još dva precizna udarca za prvi gem na meču.

2:1 Nije Đoković uspeo da ugrozi Congu u njegovom prvom servis-gemu, ali Srbina servis takođe sjajno služi.

3:1 Prvi problemi za Congu i Đoković odmah prelazi u vođstvo. Srbin koristi već prvu od tri brejk prilike za 3:1.

3:2 Dobar izlazak na mrežu donosi Novaku 40:15, ali sa nekoliko grešaka omogućava Congi da izjednači. Uprkos dva asa Novak nikako da slomi Francuza, koji koristi momentum i dobrim riternom uzvraća brejk.

4:2 Ne uspjeva Conga da nastavi u istom ritmu, opet griješi na servisu, a Đoković to maksimalno kažnjava i poslije odličnog riterna pravi novi brejk.

5:2 Novak lagano dolazi do potvrde brejka. Srbin je na jedan gem od osvajanja prvog seta.

6:3 Fantastičan servis, razoran forhend i sa 15 vinera Đoković osvaja prvi set.

DRUGI SET

0:1 Siguran servis gem Conge. Novak nije uspeo da osvoji poen, Francuz odlično otvara drugi set.

1:1 Mučio se Novak na svoj servis, spasavao brejk loptu, ali uz pomoć Conge uspeo je da osvoji gem. Francuz igra mnogo bolje sada nego što je bio slučaj u prvom setu.

1:2 Nastavlja Conga sa odličnom igrom na svoj servis. Posebno je bio lijep poen u kome je Francuz došao do gema.

2:2 Izjednačena igra u drugom setu se nastavlja. Sada i Novak maestralan na svoj servis. Conga nije mogao da zaprijeti prvom teniseru na ATP listi.

2:3 Prelijep poen za Congu, pa "viner" i onda dve greške Francuza. Novak prijeti, ali kratkog daha. Conga dolazi do gema i ozbiljnu poruku šalje Đokoviću u drugom kolu Melburna.

3:3 Strašno težak gem za Novaka. Conga je došao do 15:40 imao dve brejk lopte i prestao da poklanja poene. Đoković je morao da odigra najbolje kako zna da bi uzeo gem i uspeo je.

4:3 Đoković je surovo kaznio Congine propuštene šanse, odličnim riternom dolazi do prve brejk prilike u drugom setu i odmah je koristi.

5:4 Sigurnim servisom Đoković bez izgubljenog poena potvrđuje brejk, Conga sa dva asa ostaje u setu, pa Novak servira za 2-0.

5:5 Imao je Đoković otvoren put ka 2-0 u setovima, ali se okliznuo. Loše je servirao, Conga sjajnim riternom diktirao ritam i na kraju bez izgubljenog poena vratio brejk.

6:5 Najduži gem u meču osvaja Đoković. Novak koristi treću brejk loptu i opet servira za set.

7:5 Đoković nije dozvolio novi kiks, ovaj put suverenim servisom bez izgubljenog poena "ovjerava" set za 2-0.

TREĆI SET

0:1 Siguran početak trećeg seta za Congu. Francuz bez izgubljenog poena dolazi do gema.

1:1 Nakon što je u prvom setu imao sedam as udaraca, Đoković do osmog stiže tek u trećem setu, za poravnanje poslije uvodna dva gema.

2:2 Đoković i dalje sigurno servira, ovaj put mu je malo pomogla i mreža, ali se Srbin odmah izvinio Congi.

3:2 Đokovića sjajnim volej udarcem poravnava nakon 15:40, a onda nakon dva "đusa" preokreće za prvu brejk šansu u trećem setu koju odmah koristi greškom Conge.

4:2 Novak dolazi do potvrde brejka i to na maestralan način. Deseti as udarac Srbina iz drugog servisa. Đoković grabi ka trećem kolu Melburna.

5:4 Novak servira za treće kolo

6:4. Novak je bio siguran u posljednjem gemu i osigurao plasman u treće kola AO.

• 18:20 Емисија: Бизнис клуб

'Емисија: Бизнис клуб

• 19:40 Маркетинг