Pao i Zverev

Đoković bez izgubljenog seta do polufinala Rolan Garosa!

• 06.06.2019. 16:53

Novak Đoković savladao je Aleksandra Zvereva u četvrtfinalu Rolan Garosa 3:0 za dva sata i osam minuta igre. Po setovima je bilo 7:5, 6:2 i 6:2.

Prvi set je mnogo bolje počeo Saša Zverev. Bio je agresivniji, svoje servis gemove je dobijao sa lakoćom dok je Novak na drugoj strani uvek imao problema sa gemovima u kojima je servirao. Zverev je napravio brejk za vođstvo 5:4, a zatim je i servirao za set. Bilo je 30:15 za Sašu koji je bio na dva poena od osvajanja seta, ali je tada on potpuno stao. Novak je uzeo brejk kao i naredna tri gema za 7:5 u prvom setu.

Naredni set Novak počinje nastavivši seriju dobijenih gemova, poveo je 3:0 i održavao je tu prednost brejka. Pri rezultatu 5:2 Zverev je servirao, imao je i prednost ali je tada napravio tri duple servis greške i poklonio set Đokoviću.

U trećem delu meča Đoković je napravio brejk u šestom gemu, poveo je ubrzo i 5:2 i više nije bilo šansi za Zvereva da se vrati u meč.

Đoković će u polufinalu igrati protiv Dominika Tima.