Lebron bez plej-ofa poslije 14 godina

Denver rutinski kroz Njujork, nevjerovatni Harden odlučio "teksaški derbi" VIDEO

• 23.03.2019. 08:10

Košarkaši Denver Nagetsa pobijedili su Njujork Nikse na gostovanju rezultatom 111:93, uz dabl-dabl učinak srpskog centra Nikole Jokića.

Jokić je za 28 minuta na parketu Medison Skver Gardena upisao 21 poen (8/20 iz igre), 17 skokova i pet asistencija i on je najzaslužniji za šesti trijumf u nizu ekipe iz Kolorada.

Denver sad ima identičan skor kao lider Zapada Golden Stejt Voriors (49-22).

Sjajnog centra pratio je Džamal Marej sa 18 poena, Geri Heris dodao je 14, Monte Moris 13, a Vil Barton 12 poena i 8 skokova.

U redovima Niksa, koji su najgori tim lige sa 14-59, Emanuel Mudiej imao je 21 poen i 7 skokova, Kevin Noks 19 poena, a Mičel Robinson 16 i 10 skokova. Mario Hezonja duel je završio sa 7 poena.

Može se reći da su Nagetsi pitanje pobjednika riješili već u prvoj dionici, koju su sjajnom igrom dobili sa 37:18.

U nastavku je visoka prednost održavana bez mnogo problema, Niksi su samo u tri navrata tokom trećeg kvartala prišli na jednocifreni minus (najbliži bili kod 64:57), međutim, uslijedio je munjevit odgovor gostiju i odlazak na 82:62 pred ulazak u posljednjih 12 minuta.

Tamo je Denver sve dileme otklonio serijom 10:0 za najveću prednost 96:72.

Oklahoma Siti Tander je u Kanadi pobijedila Toronto 116:109, uz 28. tripl-dabl u sezoni Rasela Vestbruka.

Ras je duel okončao sa 18 poena, 12 skokova i 13 asistencija. Pol Džordž je bio najefikasniji kod Tandera sa 28 poena, Denis Šruder je dodao 26, a Džeremi Grent 19.

Reptorsima nije pomogla ni odlična partija Kavaja Lenarda sa 37 poena. Paskal Sijakam je ubacio 25, dok je Deni Grin imao 19.

Toronto je tokom tri četvrtine bio bolji rival, tokom treće imao je i +13 (76:63), međutim, gosti su do finiša tog perioda preokrenuli (83:80), a zatim završni udarac zadali serijom 13:1 za vođstvo (101:91).

OKC je peta na Zapadu sa 43-30, Toronto ostaje drugi na Istoku sa 51-22.

Orlando Medžik je poslije velike borbe i produžetka pobijedio Memfis Grizlise na svom parketu 123:119 (110:110).

Grizliji su sve vrijeme bili u vođstvu, u nekoliko navrata i dvocifrenom, a Orlando je samo dvaput uspio da izjednači - 104:104 i 110:110, koliko je bilo poslije 48 minuta igre.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Terens Ros sa 31 poenom, Evan Furnije dodao je 27, a Nikola Vučević 25.

Kod gostiju, Tajler Dorsi je ubacio 29 poena, dok je Jonas Valačijunas imao 23 poena i 24 skoka.

Medžik je 9. na Istoku sa 35-38, a Memfis 13. na Zapadu sa 29-43.

Los Anđeles Klipersi bili su bolji od Klivlend Kavalirsa u Ohaju poslije velikog preokreta 110:108. Kevin Lav je na 10 sekundi do kraja smanjio na 109:108, ali je pitanje pobjednika na drugoj strani rešio Patrik Beverli jednim ubačenim bacanjem.

Kavsi imaju za čim da žale u ovom meču, pošto su na kraju sjajne prve dionice imali +15 (40:25).

Danilo Galinari bio je ubjedljivo najbolji kod pobjednika sa 27 poena. Džildžus-Aleksander je dodao 16, a Lu Vilijams 15.

Kod Kavalirsa je 22 poena ubacio Kevin Lav, a po 20 Džordan Klarkson i Kolin Sekston.

Klipersima je to četvrti trijumf u nizu i oni su šesti na Zapadu sa 43-30. Klivlend je 14. na Istoku sa 19-54.

Košarkaši Hjuston Rokitsa pobijedili su San Antonio Spurse na svom terenu rezultatom 111:105, uz nevjerovatnu partiju Džejmsa Hardena.

Brada je "teksaški obračun" odlučio sa 61 ubačenim poenom (19/34 iz igre, 9/13 za tri, 14/17 bacanja) i 7 skokova.

Koliko je Harden bio raspoložen od starta utakmice, govori i podatak da je u prvoj četvrtini ubacio 27 od ukupno 36 timskih poena, na poluvremenu je imao 37, da bi na kraju završio izjednačavanjem rekorda franšize iz Teksasa kad su u pitanju poeni na jednom meču.

Takođe, sa devet ubačenih trojki, došao je do brojke od 1979 i popeo se na 10. mjesto večne liste NBA lige.

Hjuston je tokom većeg dijela utakmice bio bolji rival, na isteku prve dionice imao je +15 (36:21), a jednaka razlika bila je i poluvremenu (62:47).

Spursi su u trećoj dionici uspjeli da se vrate i uz egal uđu u posljednjih 12 minuta, gdje su u jednom navratu poveli sa 100:94.

Tad je uslijedila znatno bolja igra domaćih, serija 15:2 i odlazak na 109:102, kad je pitanje pobjednika bilo odlučeno.

Pored Hardena, 18 poena imao je Kris Pol, a 12 Erik Gordon.

Kod Sparsa je najefikasniji bio Brin Forbs sa 20 poena, 18 je dodao Derik Vajt, a 16 Demar Derozan, uz po 8 skokova i asistencija.

Rakete su treće na Zapadu sa 46-27, a Spursi osmi sa 42-31.

Milvoki Baksi bili su ubjedljivi na svom parketu protiv Majami Hita sa 116:87.

Janis Adetokunbo predvodio je Bakse do trijumfa sa 27 poena, 8 skokova i 7 asistencija. Kris Midlton je imao 18 poena, 8 skokova i 10 asistencija, a po 10 poena dodali su Toni Snel i Bruk Lopes.

Za Majami je Keli Olinjik upisao 13, Dvejn Vejd i Bem Adebajo po 12, a Derik Džons junior 11.

Milvoki ostaje prvi na Istoku sa 54-19, dok je Majami osmi sa 35-37.

Bruklin Netsi pobijedili su Los Anđeles Lejkerse u Stejpls centru sa 111:106 i nanijeli im peti uzastopni poraz.

Goste su do pobede vodili Džo Heris sa 26 poena (6/8 za tri) i Dianđelo Rasel sa 21 i 13 asistencija, dok je Spenser Dinvidi dodao 19 poena.

Kod Lejkersa, Džavel Mekgi je bio fantastičan sa 33 poena i 20 skokova, a Lebron Džejms je zastao nadomak tripl-dabla sa 25 poena, 14 asistencija i 9 skokova.

Tim iz Los Anđelesa je već ostao bez šansi za plej-of i trenutno je 11. na Zapadu sa 31-41. Bruklin je sedmi na Istoku sa 38-36.

Lebron Džejms neće biti dio doigravanja prvi put poslije 14 godina. Prethodno se to dogodilo 2005, dok je Lebron bio član Klivlend Kavalirsa.

• 07:00 АТВ јутро