NBA liga

Denver bolji od FIniksa, Jokić 23 poena VIDEO

• 30.12.2018. 09:23

Košarkaši Denver Nagetsa nastavili su da pobjeđuju u NBA ligi, a ponovo je sjajnu partiju pružio Nikola Jokić.

Denver je savladao Finiks rezultatom 122:118 u utakmici u kojoj je Jokić na parketu proveo nešto manje od 38 minuta i za to vrijeme postigao 23 poena (8-11 iz igre, 0-2 za dva, 7-8 penali), uz 8 skokova, 9 asistencija, 3 ukradene lopte i jednu blokadu.

Momak iz Sombora je odigrao koliko mu je potrebno, a "Grumenje" je trasiralo put već u prvoj dionici koju je u svoju korist riješilo sa 36:16.

Međutim, izabranici Igora Kokoškova su se u nastavku trgli i topili prednost rivala, pa je malo falilo da ih iznenade u finišu.

Jokić je ovoga puta bio drugi najzapaženiji igrač, odmah iza Džamala Mareja koji je odigrao fantastično – 46 poena (16-24 iz igre, 9-11 za tri, 5-6 penali), uhvatio 6 lopti i podijelio 8 dodavanja.

S druge strane, najzapaženiji u redovima Sansa bio je Ejton sa dabl-dablom (33p i 14sk), dok je Buker dodao 27 poena i 8 asistencija.

Ekipa Majka Melouna zadržala je prvo mjesto na tabeli Zapadne konferencije sa 23 pobjede i 11 poraza, dok je Finiks posljednji sa učinkom 9-28.

U drugoj utakmici dana San Antonio Sparsi su pobijedili Los Anđeles Kliperse sa 122:111.

Boban Marjanović je dobio nešto više od sedam minuta na parketu i ubacio 4 poena (1-2 iz igre, 2-3 penali), a Sparsi su slavili zahvaljujući 38 poena i 7 skokova Lamarkusa Oldridža, odnosno dabl-dablu Demara Derozana – 25 poena i 13 uhvaćenih lopti.

Kod Klipersa, za koje ponovo nije nastupio Miloš Teodosić, Herel i Galinari su imali po 21 poen.

Tim Grega Popovića deveti je na Zapadu sa 20 trijumfa i 17 neuspeha, pet mesta ispod Klipersa koji imaju učinak 21-15.