Lopta ide u gol, Boateng igra rukom, VAR ćuti

Da li je Borusija oštećena za penal protiv Bajerna?

• 26.05.2020. 21:03

Golom Džošue Kimiha u 42. minutu, Bajern je kao gost savladao Borusiju Dortmund rezultatom 1:0 i šest kola prije kraja stekao velikih sedam bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca.

Derbi je opravdao očekivanja, viđeno je dosta trke, žestokih startova, kvalitetnih poteza. Na kraju, Bajern je slavio zasluženo, iako je i domaćin propustio nekoliko lijepih prilika.

Kako je Borusija igrala drugo poluvrijeme, nije ni zaslužila da postigne pogodak - ali je činjenica da je možda ošetćena za penal na isteku sata igre!

Igrao se 59. minutu kada je Erlin Haland šutirao ka golu Bajerna koji je vodio sa 1:0, da bi Džerom Boateng u padu blokirao loptu laktom i izbacio je u korner.

Tražili su Milioneri od sudije Tobijasa Štilera da pokaže na bijelu tačku, nadali su se da bi VAR mogao sve da ispravi, ali je i video tehnologija u ovom slučaju ostala nema.

Bajern je, na kraju, sačuvao prednost, slavio je tim sjajnim golom Džošue Kimiha i na šest kola prije kraja pobjegao na sedam bodova.