Borac pobijedio Željezničar rezultatom 3:0

• 06.10.2019. 17:15

Derbi 12. kola Premijer lige BHT u Banjaluci odigrali su Borac i Željezničar.  Golovima Kajkuta, Mirića i Jovanovića "Velikan iz Platonove" pokazao da je na ozbiljnom putu ka vrhu tabele.

Kraj!

90. minut: Marko Jovanović postiže gol za 3:0!!!!

85. minut: Marko Mirić postiže svoj prvi gol u dresu Borca, nakon sjajne asistencije Stojana Vranješa!

Sjajnu atmosferu na Gradskom stadionu napravili su domaći navijači, popularni "Lešinari".

Opasno je u dva navrata pred golom Borca. Prvo je Ćosić požrtvovano sprijecio ubacivanje lopte u peterac da bi poslije kornera igrač gostiju šutirao preko gola.

66. minut: Još jedna dobra akcija domaćih. Kombinacija Vranješa i Ziljkića dovela je Crnova u dobru situaciju, on propušta loptu za Kajkuta čiji je šut blokiran.

59. minut: Dobra kontra Borca, ali Dujaković nije odreagovao na pravi način nakon pasa Vranješa.

Počelo je drugo poluvrijeme!

45. minut: Borac je sjajnom igrom na poluvrijeme otišao sa golom prednosti.

39. minut: Stadion Borca veoma dobro ispunjen, velika podrška sa tribina za domaće, koji su trenutno bolji od rivala.

34. minut: Najbolja prilika za goste, Sulejman Krpić je glavom šutirao tik pored gola.

10. minut utakmice, sjajnom asistencijom Stojana Vranješa, iskusni Kajkut postiže gol za 1:0.

______________________________________________

Utakmica počinje u 17.30 časova, a ove dvije ekipe igrale su na startu prvenstva. Meč na "Grbavici" završen je bez golova, a očekuje se da Borac na svom terenu zaigra ofanzivnije.

U posljednje dvije utakmice Banjalučani su dali devet golova i konačno su riješili problem realizacije pa se nadaju da će i u ovom meču nastaviti sa dobrom golgeterskom formom.

Sigurno će biti mnogo teže, jer je ekipa Amara Osima snažnija od Veleža i Zvijezde 09 koja je u Kupu BiH nastupila u šarenom sastavu.

Željezničar je jedina neporažena ekipa u prvenstvu BiH pa je i to dodatni motiv za domaći sastav.

Od 2002. godine Borac i Željo odgrali su 33 utakmice, Banjalučani su slavili 11 puta, 19 puta je bolji bio tim sa "Grbavice", a tri susreta završena su bez pobjednika.

Na gradski stadion u Banjaluci stigli su i navijači sarajevskog Željezničara, "Manijaci", i to tristotinjak njih.