Borac slavio u Bijeljini

• 02.04.2021. 20:01

Fudbaleri Borca su napravili novi korak ka vrhu tabele i plasmanu u Evropu pošto su savladali Radnik u Bijeljini sa 3:1.

Gosti su najozbiljnije zaprijetili u 37. minutu kada je Goran Zakarić sjajno šutirao, ali je pogodio prečku.

Igrao se 42. minut kada je Zakarić sjajno proigrao Almedina Ziljkića, a ovaj je reagovao na prvu i zatresao mrežu domaćih.

Poslije sedam minuta igre u drugom poluvremenu Saša Novaković je odlično reagovao na ubacivanje iz kornera i glavom poslao loptu u mrežu za 1:1.

Miladin Filipović je u 57. minutu u svom šesnaestercu oborio Zakarića i skrivio penal, a krilni igrač Banjalučana je odlučio da izvede najstrožu kaznu i preciznim udarcem je opet doveo goste u vođstvo.

Za konačan rezultat svojim prvim golom u crveno-plavom dresu pobrinuo se Pedro Moraitis u 86. minutu, tome je prethodio slobodan udarac koji je izveo Zakarić, a grčkom internacionalcu loptu na nogu je namjestio štoper domaćih Novaković.

Premijer liga BiH, 24. kolo: Mladost – Zrinjski 1:1, Radnik – Borac 1:3, subota: Krupa – Tuzla Siti (15), Sloboda – Željezničar (15), Sarajevo – Široki Brijeg (17), ponedjeljak: Olimpik – Velež (18 časova).

Plasman: Sarajevo 49, Borac, Široki Brijeg po 44, Zrinjski 42, Velež 41, Željezničar 38, Tuzla Siti 37, Mladost 23, Sloboda 22, Radnik 20, Olimpik 19, Krupa 14 bodova.

(FOTO: GORAN ŠURLAN/RAS SRBIJA)

• 19:40 Маркетинг

• 19:42 Спорт

Преглед најважнијих дневних спортских дешавања и информација из земље, региона и свијета.

• 19:49 Маркетинг

• 19:50 Временска прогноза

Преглед временских и биометеоролошких прилика у земљи и региону.