Premijer liga BiH

Borac siguran protiv Veleža na Gradskom stadionu

• 04.10.2020. 19:53

Fudbaleri banjalučkog Borca večeras su na Gradskom stadionu savladali ekipu Veleža rezultatom 2:0 (0:0), a u okviru 10. kola Premijer lige BiH.

Velikan iz Platonove ništa nije prepuštao slučaju.

Tokom cijele utakmice izabranici Vlade Jagodića imali su inicijativu, te sve konce držali u svojim rukama.

Već na startu meča, sjajnu šansu imao je Stojan Vranješ, ali njegova lopta ide tik pored desne stative gola gostiju.

Nekoliko minuta kasnije, sreću je okušao i Almedin Ziljkić, udarcem sa 16 metara, ali njegov pokušaj ide pored stative.

Na odmor se odlazi sa rezultatom 0:0.

U nastavku meča, Borac je krenuo na sve ili ništa. Goran Zakarić u 60. minuti susreta trese mrežu gostiju, čime Banjalučani dolaze do vodstva (1:0).

Konstantni pritisci urodili su plodom i u 88. minuti utakmice, kada Kruz nakon izvedenog kornera Zakarića, skreće loptu u mrežu gostiju čime domaćina dovodi u vodstvo od 2:0 i postavlja konačan rezultat susreta.

Podsjećamo, Premijer liga BiH ide na pauzu od dvije sedmice zbog reprezentativnih obaveza.