Premijer lige BiH

Vranješ ponovo strijelac, Borac poveo sa 2:1

• 25.04.2021. 19:32

Derbi utakmica 27. kola Premijer lige BiH igra se na Gradskom stadionu u Banjaluci Luci između domaćeg Borca i Širokog Brijega.

Stojan Vranješ u 88. minutu pogađa za 2:1

Nakon centaršuta Dine Ćorića, kapiten "crveno-plavih" šutira glavom i šalje loptu iza leđa gostujućeg golmana.

Nova velika prilika za domaće u 82. minutu. Marko Brtan šutira glavom preko gola nakon centaršuta Almedina Ziljkića.

U 74. minutu Stipe Jurić izjednačio je rezultat. Loše su "crveno-plavi" branili korner, pa je Široki iz prve prave prilike došao do gola.

Samo minut kasnije Dino Ćorić šutira zamalo pored gola.

Velika prilika za Vranješa u 70. minutu, ali Miškić sjajnom intervencijom izbacuje loptu u korner.

Elvis Mehanović u 67. minutu šutira preko gola. Nakon centaršuta Almedina Ziljkića stvorila se gužva u kaznenom prostoru gostiju, ali napadač Borca poslije odbitka nije uspio da zahvati loptu na pravi način.

Prilika za Borac u 57. minutu. Ponovo je Aleksandar Subić imao šansu za dobar udarac, ali je nakon dodavanja Ziljkića šutirao visoko preko gola. Gosti su uspostavili terensku ravnotežu u drugom poluvremenu, ali i dalje nemaju ozbiljnijih prilika.

Počelo je drugo poluvrijeme na Gradskom stadionu. U gostujućem sastavu umjesto Ivan Ikića ušao je Stipe Jurić. U taboru Borca nema izmjena.

Nakon prvog poluvremena utakmice između Borca i Širokog Brijega rezultat je 1:0 za domaće.

Jedini gol postigao je kapiten Stojan Vranješ u 30. minutu. "Crveno-plavi" potpuno kontrolišu sva dešavanja na terenu, pa gosti u prvom dijelu igre nisu ozbiljnije zaprijetili golu Pavlovića.

Slobodan udarac za Borac u 37. minutu. Vranješ šutira zamalo pored gola.

Najveću priliku Borac je imao u 26. minutu, ali Aleksandar Subić nije pogodio.

Samo četiri minuta kasnije pogodak za domaće, sa bijele tačke pogodio je Stojan Vranješ.

Dva tima igraju četvrti put ove sezone, prethodno u Banjaluci nije bilo golova dok je Široki na Pecari prvi meč dobio 3:0, a Borac je potom bio bolji u Kupu 0:2.

Danas trener Marko Maksimović ne može da računa na Gorana Zakarića koji je najbolji strijelac kluba, a nema ni Dejana Melega, obojice zbog kartona..

BORAC: Pavlović, Dujaković, Uzelac, Ćosić, Subić, Brtan, Vojnović, Ćorić, Ziljkić, Vranješ, Mehanović

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Obšivač, Mašić, Jurilj, ŠAbić, Stanić, Vukoja, Zahara, Musa, Ikić

Ukoliko Borac danas ostvari pobjedu, preuzeće čelnu poziciju koju je do sada držala ekipa Sarajeva.

• 16:50 Центар дана

Волите поподне? Важно вам је да након напорног дана одахнете уз актуелне теме, забаву и савим нове и необичне приче из цијелог свијета? Уживате у програму који окупља интересантне госте и регионалне звијезде?

• 18:20 Наша Српска