Borac lako prošao kroz Bugojno

• 14.10.2020. 21:13

Banjalučki Borac i nakon trećeg kola ima stopostotni učinak.

Treću pobjedu u isto toliko mečeva upisali su crveno-plavi na gostovanju U Bugojnu gdje su sa 30:26 savladali Iskru.

Ekipa Mirka Mikića riješila je meč u prvih 30 minuta nakon kojih je vodila 14:8.

Igralo se praktično gol za gol do 8:7, a onda se Borac sa četiri vezana gola odlijepio na 12:7 i preuzeo sve konce u svoje ruke.

U nastavku Borac je održavao prednost od sedam golova sve do posljednjih šest, sedam minuta, kada je malo „stao“ što su domaći iskoristili da smanje na konačnih 30:26.

Najefikasniji igrač na meču bio je Čičkušić sa deset golova, a Janković je dao osam za Iskru, dok su kod Borca najefikasniji bili Lukić sa šest, te Miličević i perić sa po pet golova.

Najubjedljiviji trijumf upisao je Izviđač savladavši Slaviju sa deset razlike - 32:22.

I Sloga Doboj zadržala je stopostoan učinak kao i Izviđač i Borac savladavši Krivaju 34:30.