Prva liga Srpske

Borac i Sloga slavili u gostima

• 03.11.2018. 17:37

Vodeći dvojac Prve lige Republike Srpske, Borac i Sloga slavili su u Derventi i Istočnom Sarajevu minimalnim rezultatom 0:1 u okviru 13. kola, pa je razlika između ova dva kluba i dalje četiri boda u korist banjalučana.

Borac je do pobjede došao pogotkom Kajkuta sa bijele tačke, a Sloga je trijumfovala golom Lekanića sredinom drugog poluvremena.

U Јanji Kozara je stigla do boda u sudijskoj nadoknadi, a egzekutor je bio Novaković. Iznenađenje je viđeno u Modriči gdje je "fenjeraš" Drina savladala Alfu (1:2), i to poslije preokreta, jer je domaćin poslije prvog poluvremena imao prednost.

Preokret je viđen i u Prijedoru, gdje je Rudar okrenuo Sutjesku za 2:1, pa su "zeleno-crni" sada na trećoj poziciji, sa 19 bodova.

U Banjaluci trijumf Slobode protiv Želje (2:1), uz dva pogotka Miloša Srndovića.

Rezultati 13. kola:

Sloboda (MG) - Željezničar Sport team 2:1 (Srndović 2 - Marković)

Slavija - Sloga (GC) 0:1 (Lekanić)

Alfa Modriča - Drina (Z) 1:2 (Šuka, penal - Spasojević, Marković, penal)

Rudar Prijedor - Sutjeska 2:1 (Kovačević, Ramić - Radović)

Podrinje - Kozara 1:1 (Zekić - Novaković)

Tekstilac - Borac (BL) 0:1 (Kajkut, penal)

Plasman: Borac 35, Sloga 31, Rudar Prijedor 19, Podrinje 17, Kozara 17, Slavija 16, Sloboda 16, Željezničar Sport team 15, Tekstilac 14, Alfa Modriča 14, Sutjeska 13, Drina 7.