Premije liga BiH

Poraz Borca u Mostaru

• 24.08.2019. 19:50

Fudbaleri banjalučkog Borca poraženi su od ekipe Zrinjskog u Mostaru, u okviru 6. kola Premijer lige BiH. Konačan rezultat na stadioni pod Bijelim brijegom glasio je 4:0.

Drugo poluvrijeme:

Fudbaleri Zrinjskog vode u Mostaru sa 3:0, a odbrana Borca kapitulirala je u tri navrata za samo četiri minuta. Prvo je pogodio Lendrić u 47. minutu, a dva minuta kasnije Čurjurić duplira prednost, da bi u 51. minutu Šovšić završio furioznu seriju domaćina na početku drugog poluvremena.

Fudbalerima Borca poništen je čist pogodak. Vujaklija je odlično ispratio dodavanje Radulovića, obišao Brkića i poslao loptu u mrežu, ali je gol poništen zbog nepostojećeg ofsajda. Nakon toga Zilkić i Vranješ ne koriste svoje prilike.

Zrinjski postiže i četvrti pogodak. Strelac je Govedarica.

Prvo poluvrijeme:

Nakon prvog poluvremena, mreže i dalje miruju u okršaju fudbalera Zrinjskog i Borca. Najbolju priliku za postizanje gola propustio je fudbaler banjalučkog kluba Demir Jakupović koji u 43. minutu, iz dobre prilike, nije uspio da dovede svoj tim u vođstvo.

Sastavi ekipa:

Zrinjski: Brkić, Čurjurić, Šovšić, Barbarić, Stojkić, Lendrić, Jakovljević, Rustemović, Mandić, Kadušić, Govedarica.

Borac: Lučić, Radulović, Jovanović, Jakupović, Danilović, Ćosić, Milutinović, Čomor, Subić, Mirić, Vranješ.