Premijer liga BiH

FK Borac produžio agoniju FK Zvijezda 09

• 19.10.2019. 14:40

Duel 13. kola Premijer lige između Zvijezde 09 i Borca okončan je pobjedom gostiju rezultatom 0:2.

Borac je poluvrijeme završio sa golom prednosti protiv Zvijezde koji je postigao Crnov u 37. minutu meča. Pitanje pobjednika riješio je Stojan Vranješ sa bijele tačke u u 62. minutu.

Ovim porazom agonije Zvijezde 09 je dodatno produžena. Ekipa iz Etna sela Stanišići je i nakon 13. kola bez pobjede i ubjedljivo je posljednja sa svega tri osvojena boda.

Prvi meč dva tima završen je minimalnom pobjedom Banjalučana, dok su izabranici Branislava Krunića istog rivala deklasirali u osminifinala Kupa BiH 6:0.

"Uspjeli smo da na individualni kvalitet osvojimo sva tri boda, gdje su igrači u tim situacijama reagovali vrhunski. Vidi se da ekipa Zvijezde više nije ta ekipa koja je bila. Izgleda kao da smo rutinski odradili ovu utakmicu, ali nije bilo tako. Bila je teška utakmica", izjavio je trener Borca Branislav Krunić.

Početni sastavi ekipa:

Zvijezda 09: Manojlović, Correia, Predragović, Đelmić, Marković, Babić, Stjepanović, Benović, Vojinović, Badji, Hairilahović.

Borac: Lučić, Radulović, Jovanović, Kajkut, Crnov, Ćosić, Milutinović, Dujaković, Vranješ, Janičić, Ziljkić.

(Foto: Sport.ba)