Premijer liga BiH

Borac savladao Slobodu

• 08.12.2019. 14:14

U posljednjoj utakmici 19. Kola fudbalske Premijer lige BiH Borac je na Gradskom stadionu savladao Slobodu iz Tuzle rezultatom 2:1.

Banjalučani bi pobjedom jesenji dio sezone završili na drugom mjestu iza Sarajeva i sa istim brojem bodova kao Željezničar.

Počela je utakmica u Banjaluci.

Borac je dobro otvorio utakmicu. Već u 4. minuti Stojan Vranješ pogodio prečku, da bi Saša Kajkut postigao gol već u narednom napadu.

Nastavlja se dominacija domaćih. U 26. minuti Vranješ ponovo pravi solo prodor i šutira lijevom nogom, no bio je za malo neprecizan.

U prvom napadu Borca u drugom poluvremenu Kajkut ponovo pogađa i povećava na 2-0.

U 76. minuti Sloboda smanjuje prednost Borca. Uzelac pogodio glavom za 2:1

Do kraja nije bilo promjene rezultata pa su crveno-plavi upisali novu pobjedu.

FK Borac: Lučić, Volkov, Jovanović, Kajkut, Crnov, Danilović, Ćosić, Milutinović, Dujaković, Vranješ, Ziljkić.

FK Sloboda: Lakić, Jusić, Hodžić, Salihović, Uzelac, Pršeš, Bekrić, Ivetić, Livančić, Bekić, Mujagić.

• 22:45 Филм: Хазард (16+)

'' Филм: Хазард (16+)

• 00:45 Ноћни програм