Premijer liga BiH

Bez golova na meču Borac - Mladost DK

• 17.08.2019. 20:23

Fudbaleri banjalučkog Borca, u 5.kolu Premijer lige BiH, odigrali su 0:0 protiv Mladosti DK.

Nakon pet odigranih utakmica u Premijer ligi BiH, "crveno plavi" imaju osam osvojenih bodova i nalaze se na petoj poziciji, dok je Mladost tri koraka iza banjalučkog kluba sa pet osvojenih bodva.

"Kao sto sam rekao i u najavi utakmice da Mladost zna da igra na strani to se i pokazalo. Imali smo svoje šanse. Da smo postigli gol bili bismo zadovoljni, ovako ne mozemo da budemo. I Mladost je imala svoje šanse i mogli su da nas kazne. Mi se okrećemo dalje narednoj utakmici", rekao je Branislav Krunić trener FK Borac.

Prije početka utakmice dodjeljeni su pehari i medalje igračima i stručnom štabu Borca za osvojeno prvo mjesto u Prvoj ligi Republike Srpske.

Borac: Lučić, Jovanović, Kajkut, Crnov, Danilović, Ćosić, Milutinović, Dujaković, Subić, Mirić, Vranješ

Mladost: Bukvić, Nikolić, Horić, Hasić, Delić, Biber, Mujarić, Dujmović, Crnički, Isaković.

Tok meča:

4. minut sjajna prilika za goste. Crnički je pogodio stativu

Nakon toga kontra Banjalučana, ali je završila nesporazumom Vranješa i Crnova u kaznenom.prostoru.

Prva javna opomena na utakmici. Žuti karton za igrača Mladosti Amera Hiroša

17. minut: Prilika za Borac. Dujaković dobro centrira sa ivice šesnaesterca., Kajkut najviši u skoku ali lopta odlazi u korner.

19. minut: Vranjes fauliran na 20-ak metara od gola. Kajkut izvodi slobidan udarac ali lopta ide preko gola.

23. minut: Edin Biber požutio u ekipi Mladosti nakon prekršaja nad kapitenom Borca Stojanom Vranješom.

27. minut: Sjajna prilika za Borac. Crnov je izveo korner ali je lopta prosla tik pored stative.

37. minut: Žuti karton za Dujakovića nakon povlačenja jednog protivničkog igrača.

43. minut: prilika za Borac Danilović proigrao Subića koji šutira u golmana gostiju.

Izmjena kod gostiju umjesto Mujarića ušao Atajić.

Dvije minute sudijske nadoknade.

Šansa za Borac pred sam kraj prvog pokuvremena. Kajkut je proigrao Danilovića koji sa nekih 11 metara šutira u golmana gostiju.

Kraj prvog poluvremena. Bez golova na Gradskom stadionu

Počinje drugo poluvrijeme, bez izmjena.

47. minut: prilika za Borac. Subić ubacio sa lijeve strane, Kajkut pokušao glavom ali lopta odlazi pored gola.

Nešto konkretniji Borac u nastavku. Sada je Crnov ubacio, ali je loše šutirao Subić.

51. minut: Pokušao je Vranješ, brani gostujući golman.

58. minut: Izmjena u Borcu, umjesto.Milutinovica ulazi Aleksandar Radulović.

59. Sjajna prilika za Borac, Vranješ je ubacio u kazneni prostor Kajkut probao glavom ali lopta odlazi pored gola.

Druga izmjena u Borcu. Vujaklija ulazi umjesto Saše Kajkuta.

68. minut: Posljednja izmjena u Borcu umjesto Dujakovica ušao je Jakupović.

77. Crnov za Vranješa ovaj šalje loptu daleko.preko gola.

Izmjena u ekipi Mladosti. Izasao Delić umjesto njega na terenu Bajić.

Posljednja izmjena i kod gostoju. Izlazi Biber, ulazi Anes Vazda.

87. minut: Atajić izveo slobodan udarac za Mladost ali brani Lučić.

Na Gradskom stadionu u Banjaluci igra se još 4 minuta nadonkade.

Jakupovic žuti karton. Posljednje su sekunde utakmice.

Kraj utakmice: Borac - Mladost DK 0:0