Bjelica opet dominantan!

• 31.10.2018. 08:11

Nemanja Bjelica nastavio seriju odličnig igara u novoj pobjedi Sakramenta nad Orlandom sa 107:99. Bjelica je za 29 minuta ostvario 21 poen, osam skokova, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte.

Najefikasniji u timu bio je Badi Hild sa 25 poena i 11 skokova, a pratili su ih Vili Koli-Stejn sa 14 poena i 11 uhvaćenih lopti i Di'Eron Foks sa 14 poena i pet asistencija. Bogdan Bogdanović ni u ovoj utakmici nije igrao zbog povrede.

Kod Orlanda, crnogorski centar Nikola Vučević je ostvario dabl-dabl učinak sa 15 poena i 15 skokova, Eron Gordon je imao 18 poena i 10 uhvaćenih lopti, a Terens Ros je dodao 17 poena.

Sakramento trenutno zauzima osmo mesto na Zapadu, a Orlando je 13. na Istoku.
Šarlot je na svom terenu bez problema savladao Majami sa 125:113, a predvodio ih je Toni Parker sa 24 poena i 11 asistencija.

Domaći tim je vodio praktično tokom čitavog meča, a da će ostvariti trijumf bilo je jasno na kraju treće četvrtine, kada su poveli sa 20 poena razlike.

Košarkaši Oklahome su na svom terenu ubjedljivo savladali LA Kliperse sa 128:110.

Tim su predvodili Rasel Vestbruk i Pol Džordž sa po 32 poena. Prvi je dodao i devet asistencija, a drugi je upisao 12 skokova.

U poraženom timu najefikasniji bio Danilo Galinari sa 27 poena, a srpski internacionalci Miloš Teodosić i Boban Marjanović nisu imali zapažene učinke. Teodosić je za šest minuta imao tri poena iz jedinog šuta, a Marjanović je za 10 minuta igre imao pet poena, dva skoka, asistenciju i tri blokade.