NBA

Bjelica odličan, Bogdanović ispodprosječan u porazu Sakramenta

• 03.12.2019. 12:02

Košarkaši Sakramento Kingsa poraženi su od Čikago Bulsa 113:106.

Ekipa iz Kalifornije izgubila je pred domaćom publikom od Bulsa što je razočaravajući rezultat s obzirom da su bili favoriti.

Nemanja Bjelica odigrao je sjajnu utakmicu, dok je Bogdan Bogdanović imao nešto slabiju partiju.

"Beli" je na terenu proveo 31 minut i ostvario je učinak od 18 poena (7/10), osam skokova, dvije asistencije i dvije blokade, dok je Bogi za 22 minuta imao 11 poena (4/9), dva skoka i tri asistencije.

Bogdanović danima unazad igra s blagom povredom tetive i zbog toga je imao limitiranu minutažu, pa i nešto slabiju partiju.

Čikago je od druge četvrtine potpuno preuzeo kontrolu, Sakramento je uspio da ostane u utakmici, ali u četvrtoj dionici nije uspio da dođe do preokreta.

Bulse je do trijumfa predvodo Zek Lavin sa 28 poena, Lauri Markanen je dodao 20, dok je Vendel Karter junior ostvario dabl-dabl (10p i 10sk).

Najefikasniji kod Kingsa bio je Badi Hild sa 26 poena, Rišon Holms je postigao 20 uz devet skokova, pomenuti Bjelica je imao 18, a Herison Barns 16 poena.

Košarkaši Memfis Grizlisa nisu uspjeli da nastave pobjedonosni niz. Poslije iznenađujućeg trijumfa nad Minesotom, ekipa Marka Gudurića izgubila je od Indijane 117:104.

Gudurić je na terenu proveo 16 minuta i na kraju utakmice je imao učinak od tri poena (1/5), tri skoka i dvije asistencije.

Sjajnu utakmicu u ekipi Memfisa imao je Džaren Džekson junior (31p), Solomon Hil je dodao 22, a Dilon Bruks 19 poena i sedam skokova.

To nije bilo dovoljno da se savlada raspoložena Indijana. Kod Pejsersa čak sedam košarkaša imalo je dvocifren učinak – Brogdon (19p i 9as), Sabonis (18p i 14sk), Tarner (17p), Lemb (15p), Dž. Holidej (15p), Voren (14p) i E. Holidej (11p).