Atalanta nastavlja borbu za plasman u Ligu šampiona

• 12.03.2021. 22:57

Fudbaleri Atalante nastavljaju borbu za plasman na mjesto koje vodi u naredni ciklus Lige šampiona.

Ekipa iz Bergama je kod kuće bila bolja od Specije, 3:1 (0:0) u utakmici 27. kola Serije A.

Bio je to 15. trijumf izabranika trenera Đan-Pjera Gasperinija kojom su se bodovno izjednačili sa trećeplasiranim Juventusom.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda je u rasponu od svega minut, u 54. i 55. minutu domaći tim postigao dva gola.

Prvo je Mario Pašalić na pas Josipa Iličića pogodio desni donji ugao da bi na 2:0 povisio Luis Murijel.

Bio je to sjajan udarac u desni gornji ugao gola Specije.

Pašalić je u 73. minutu postigao još jedan gol, ovog puta asistent je bio Duvan Zapata.

Konačno, osam minuta prije kraja, gosti su postigli počasni gol, a strijelac je bio Roberto Pikoli.