SP u Rusiji

Argentini i Islandu po bod, Mesi nije iskoristio penal

• 16.06.2018. 17:09

Fudbaleri Argentine i Islanda odigrali su neriješeno 1:1 u prvom kolu Grupe D na Mundijalu u Rusiji.

Argentina je povela u 19. minutu preko Serhija Aguera, izjednačio je Finbogason u 23. minutu. Leo Mesi u 64. minutu nije iskoristio jedanaesterac.

U Moskvi se dogodilo prvo veće iznenađenje. Island, koji su mnogi potcijenili prije početka Svjetskog prvenstva, pokazao je da nije slučajno došao u Rusiju.

Argentina je bila bolji rival, naročito u prvom poluvremenu, međutim Mesi, Aguero i ostali nisu uspjeli da probiju skandinavski bedem u drugom dijelu igre.

Naročito su "gaučosi" pali poslije 64. minuta kada je Leo Mesi očajno izveo penal. Selektoru Horheu Sampaoliju ostaje da novinarima na konferenciji odgovori zbog čega je čekao 86. minuta da u igru uvede Gonzala Iguaina, dok mu je Paolo Dibala ostao na klupi.