Liga Evrope

Ajntraht "kapitalom" iz prvog meča izbacio Salcburg

• 28.02.2020. 21:31

Fudbaleri Ajntrahta posljednji su učesnici osmine finala Lige Evrope nakon što su u revanšu sa Red Bul Salcburgom odigrali 2:2, što im je zbirno donijelo lagan prolaz dalje imajući u vidu ubjedljivu pobjedu prije nedjelju dana od 4:1.

Ovaj meč odigran je sa danom zakašnjenja zbog nevremena koje je pogodilo Salcburg, a već je poznato da će tim srpskih fudbalera Filipa Kostića i Mijata Gaćinovića u narednoj rundi igrati protiv Bazela.

Kostić je i u ovoj utakmici bio sjajan, upisao je savršenu asistenciju za Andrea Silvu u 30. minutu, a ovaj postigao prvi od svoja dva gola u petak uveče.

Portugalac je u drugom poluvremenu još jednom poravnao rezultat, tada za 2:2, poslije solo akcije i perfektnog udarca sa iskosa van kaznenog prostora, iznenadivši Cicana Stankovića.

Strijelci za "bikove" koji su u međuvremenu ostali i bez liderske pozicije u austrijskom prvenstvu, bili su Ulmer i Unguene.