Polufinale Lige šampiona

Ajaks nastavio sa sjajnim partijama: Totenhem pao u Londonu

• 30.04.2019. 22:58

Fudbaleri Ajaksa savladali su Totenhem na gostovanju rezultatom 1:0 u okviru polufinala Lige šampiona.

Ajaks je do prednosti došao u prvom poluvremenu, a prednost je uspio da sačuva do kraja utakmice i u Amsterdam se vrati sa ogromnih 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je Doni van de Bek, koji je iskoristio fenomenalan pas Hakima Zijeha u 15. minutu utakmice.

Meč je obilježila i teška povreda defanzivca domaćih Jana Vertongena. On se, tokom prvog poluvremena, sudario sa protivničkim golmanom Onanom i saigračiem Tobijem Aldervireldom, a zatim završio na travi "Novog Vajt Hart Lejna".

Ukazana mu je pomoć i zaustavljeno je krvarenje, da bi zatim pokušao da se vrati na teren. Pri povratku izgledao je ošamućeno i naglo mu je pozlilo, pa je završio u svlačionici.