Banjaluka

Rukometaši Borca slavili protiv Bese

• Извор: АТВ
  • 17.10.2021. 17:58

Rukometaši Borca savladali su Besu 28:25 u prvom meču drugog kola Evropskog EHF Kupa.

Izabranici Mirka Mikića savladali su ekipu iz Peći, koju su prošle sezone uspjeli da eliminišu u evropskom takmičenju. Borac je u dobrom raspoloženju dočekao meč, pošto su ostvarili sve pobjede na startu nove sezone u prvenstvu BiH.

U rovovskoj borbi tokom svih 60 minuta, banjalučka ekipa uspjela da je da dođe do tri gola prednosti, koje nosi na revanš utakmicu u Peć.

Nakon prvog poluvremena utakmice između Borca i Bese rezultat je bio izjednačen, 14:14.

Neizvjesnih prvih 30 minuta viđeno je u dvorani Borik, a nijedna ekipa nije imala više od dva gola prednosti. Crveno-plavi su bili u vođstvu tokom najvećeg dijela prvog poluvremena, ali je na kraju gol Marka Lukića u posljednjim trenucima donio izjednačenje izabranicima Mirka Mikića.

Najefikasniji u timu Mirka Mikića bio je odlični Marko Lukić sa čak 10 postignutih golova, dok je na drugoj strani Nikola Prce postigao sedam.

Revanš je na programu za sedam dana u Peći.