Premijer liga BiH

Borac i Tuzla siti podijelili bodove

• Извор: АТВ
  • 20.10.2021. 16:01

Fudbaleri Borca odigrali su neriješeno 1:1 protiv Tuzla sitija u utakmici odgođenog trećeg kola Premijer lige BiH.

Meč se igrao na Gradskom stadionu u Banjaluci, a nakon što su gosti na startu drugog poluvremena poveli, Banjalučani su se ekspresno golom iz penala vratili u utakmicu.

Krpić je pogodio za goste u 47. minutu, a Vranješ poravnao iz penala u 56. minutu.

Poslije 13 odigranih utakmica Borac je peti na tabeli sa 19 bodova, dok Tuzla siti ima osam više i nalazi se na drugom mjestu.

Isti rivali odmjeriće snage i u narednom redovnom 14. kolu, a taj meč igra se u nedjelju u Tuzli

Ovo su sastavi sa kojima su oba tima ušla u meč:

Borac: Pavlović, Bošnjak, Ćorić, Begić, Mols, Vojnović, Subić, Lukić, Vranješ, Kulašin i Zakarić.

Tuzla siti: Brajlović, Šukilović, Nukić, Gavrić, Krpić, Karjašević, Tomašević, Mehidić, Dofo, Ubiparip i Moris.

Tekstualni prenos utakmice mogli ste pratiti uživo na našem portalu.

Drugo poluvrijeme

90+4' Kraj utakmice.

90+4' - Posljednja šansa za Borac, ali je Moraitis glavom loše reagovao.

84' Greška u odbrani Tuzlaka, Lukić to nije iskoristio. U nastavku napada Zakarić tražio je nekog od svojih saigrača u petercu, ali nije bio precizan.

80' Nova velika šansa za Borac, Zakarić je vratio glavom loptu do Moraitisa koji snažno u padu šutira, ali lopta odlazi pored gola.

75' Ostalo je 15 minuta do kraja. Borac ima inicijativu i loptu u svojim nogama, ali promjene rezultata nema.

71' Velika šansa za Borac. Vušurović je pogodio stativu.

68'  Ponovo je opasan bio Vranješ, ostao je sam nakon centaršuta iz slobodnog udarca, ali je glavom šutirao preko gola. Tri minuta ranije Vranješ je imao dobru šansu, ali je bio u ofsajdu.

63' Dobar pokušaj Karjaševića, ali brani Pavlović.

56' GOOOL Dosuđen je jedanesterac za Borac. Lukić je oboren u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač bio je kapiten Vranješ. Bio je ovo njegov 50. gol u Premijer ligi BiH.

47' GOOOL Na otvaranju drugog poluvremena odmah šansa za goste. Dofo je gađao, a Pavlović odbranio. Odmah u sljedećem napadu Tuzla siti stiže do prednosti. Krpić je pogodio za 1:0. Mehanović je pogodio stativu, a Krpić odbijenu loptu poslao iza leđa Pavlovića.

46' Počelo je drugo poluvrijeme utakmice Borac - Tuzla siti.

Prvo poluvrijeme

45' Kraj prvog poluvremena, nema golova u Banjaluci. Borac je imao više od igre, bio bolji rival, ali mreže su mirovale.

37' Velika prilika za fudbalere Tuzla sitija. Odlično izvedena kontra, šut kapitena Nukića je u prečku skrenuo Subić. Još sedam minuta do poluvremena.

30' Ponovo prijeti Vranješ, odlična kontra Borca, asistencija Ćorića, ali Brajlović uspijeva da skrene loptu tik pored stative. Odmah nova prilika, ali golman gostiju brani šut Subića iz neposredne blizine.

28' Period mirnije igre na Gradskom stadionu, uglavnom se ekipe bore za posjed, Tuzla siti se oslobodila pritiska.

16' Slobodan udarac za Borac, Vranješ je pogodio živi zid.

12' Nova opasnost pred golom Brajlovića, Begić je pokušao, ali nema gola.

2' Ofanziva Borca odmah na startu utakmice, odličan pokušaj Vranješa poslije kornera, ali se odbranila gostujuća ekipa.

1' Počela je utakmica.