Sarajevo "palo" u Banjaluci, Vranješ odlučio derbi

• Извор: АТВ
  • 25.09.2021. 20:55

Fudbaleri Borca su minimalnim rezultatom 1:0 slavili protiv ekipe Sarajeva.

Sami početak meča donio je dosta opreznu igru sa obje strane, pa pravih prilika gotovo da nije bilo izuzmemo li nekoliko pokušaja Moraitisa.

Napadač iz Grčke je bio vidno raspoložen i predstavljao je najveću opasnost po gol Sarajeva. Prijetio je u nekoliko navrata, no bez učinka.

Sarajevo je prvu i jedinu priliku u prvom dijelu imalo tek u 23. minutu kada je Kapić sa distance šutirao pored gola. Sa početnih 0:0 se otišlo na odmor.

U drugoj minuti nastavka viđen je gol koji je večeras napravio razliku kada je po ko zna koji put ove sezone proradila je veza Zakarić-Vranješ.

Ovaj prvi je centrirao sa desne strane, a kapiten Borca glavom loptu zakucao pod prečku gola Dizdarevića za erupciju oduševljenja na Gradskom stadionu.

U nastavku je trener gostiju Goran Sablić bacio sve karte u napad, no bezuspješno.

Najbolju priliku za bordo tim u 63. minuti nije iskoristio Pidro, kojeg je Bodul uposlio nakon čega ovaj šutira, a golman Pavlović je sa gol crte izvadio tu loptu!

Rezultat se do kraja nije mijenjao i Borac je tako vezao treću prvenstvenu pobjedu sa kojom je izbio na petu poziciju sa 16 bodova. Sarajevo je sa druge strane ostalo treće sa bodom više u odnosu na Banjalučane.

"Odigrali smo pametnu utakmicu. Meč je bio takav da smo dobro počeli, kontrolisali dešava na terenu u prvih 20 minuta. Imali smo nekoliko dobrih šansi, a raduje rani gol na startu drugog poluvremena. U završnici je Sarajevo preuzelo inicijativu, ali odigrali smo dobro u odbrani. Koncentracija je bila na pravom nivou i iskontrolisali smo meč", rekao je nakon Nemanja Miljanović, trener Borca.