Liga konferencija

Rutinska pobjeda Partizana na Kipru

• Извор: Агенције
  • 16.09.2021. 22:59

Bolju uvertiru za večiti derbi protiv Crvene zvezde fudbaleri Partizana nisu mogli da požele od prve evropske pobjede u grupnoj fazi Lige konferencija. Crno-bijeli su na Kipru savladali Anortozis sa 2:0, golovima Kvinsija Meniga i Rikarda Gomeša, a da je bilo više koncentracije u završnici tim Aleksandra Stanojevića je mogao i do ubjedljivijeg trijumfa.

Prvi dio meča Partizan je na Kipru okončao sa golom prednosti, ali da je bilo samo malo više koncentracije u završnici, crno-bijeli su već u tom periodu igre mogli da matiraju Anortozis i štede snage za nedjeljni večiti derbi.

Samo u prvih nekoliko minuta tim Aleksandra Stanojevića je "opipavao puls" domaćinu, dopuštajući mu da ima ravnopravan odnos u posjedu i koliko-toliko balans na terenu, a onda je u nekoliko munjevitih akcija propisno uplašio Kiprane, demonstrirajući moderan fudbal, ofanzivnu tranziciju na koju rival naprosto nije imao odgovor.

Uvodni minuti pripali su Kipranima, Hristodolopulos je u 11. minuta iz prekida sa preko 30 metara šutirao precizno, a Aleksandar Popović krajnjim naporima čuva svoju mrežu.

Samo pet minuta kasnije Miljković se našao u prilici, a Đordi Lorija odlično reaguje.

Veliku šansu imao je Aleksandar Šćekić u 36. minutu kada je nakon dobrog kornera Bibrasa Natha crnogorski fudbaler šutirao odlično, a Lorija je morao da "vadi" loptu sa gol linije. Novajlija u dresu "parnog valjka" Kvinsi Menig bio je na pravom mjestu nakon udarca Lazara Markovića, lucidnom reakcijom trese mrežu do tada odličnog Lorije.

Deletić je u 62. minutu priprijetio, a na pravom mjestu je bio Popović.

Samo šest minuta kasnije Rikardo Gomeš 13. golom u sezoni postavlja konačnih 2:0. Odlično se reprezentativac Zelenoortskih ostrva okrenuo i plasirao loptu pod prečku.

Zabrinjavajuća je i povreda Gomeša koji je u 82. minutu pao na travu, a nije želio da rizikuje Stanojević, odmah ga je zamijenio.

• 22:15 Вечерње вијести

• 22:30 Серија: Ел Чапо (16+)

*Серија: Ел Чапо (16+)

• 23:30 Серија: Ред Рок

Серија: Ред Рок