Premijer liga BiH

Rudar spustio Velež na zemlju

• Извор: АТВ
  • 02.08.2021. 21:17

Fudbaleri prijedorskog Rudara režirali su najveće iznenađenje 3. kola Premijer lige BiH savladavši Velež, na stadionu u Vrapčićima, rezultatom 2:0.

Velež je u ovaj duel ušao kao veliki favorit međutim fudbaleri Rudara stekli su dva gola prednosti u prvom poluvremenu.

Nikola Mandić šokirao je "Rođene" već u drugom minutu, a prednost gostiju duplirao je Joseph Amoah u 28.minutu.

Velež je u finišu prvog poluvremena ostao i sa igračem manje, nakon što je dva žuta kartona dobio Melvin Osmić.

U drugom poluvremenu, ekipa Rudara sačuvala je stečenu prednost i potpuno zasluženo nosi sva tri boda u Prijedor.

Nako tri odigrana kola u Premijer ligi BiH, fudbaleri Rudara na svom kontu imaju 4 osvojena boda, a u narednoj rundi dočekuju Sarajevo.

Izvor fotografije: sportdc