Liga šampiona

Ronaldo ponovo spasio Mančester, Dibala kapitenski predvodio Juventus

• Извор: АТВ
  • 03.11.2021. 07:35

Fudbaleri Mančester junajteda teškom igrom izvukli su remi protiv Atalante i to golovima Kristijana Ronalda u posljednjim minutama prvog i drugog poluvremena. Juventus je savladao Zenit sa 4:2, a kapitel Paolo Dibala je doslovno kapitenski predvodio tim iz Torina sa dva gola i asistencijom.

Mančester junajted je na klimavom prvom mjestu Grupe F sa sedam bodova koje dijeli sa Viljarealom, a iza njih je Atalanta sa pet bodova. Sa dva kola do kraja grupa je otvorena i za posljednje Jang bojse koji imaju tri boda.

Ronaldo nikada nije pobijedio na gostovanju Atalanti, a to se nije desilo ni sinoć. Talijani su stigli do prednosti u 12. minutu meča preko Josipa Iličića koji je sa ivice šesnaesterca postigao vodeći gol. Do izjednačenja Mančester stiže u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena preko Ronalda.

Zapata vraća prednost Atalanti u 56. minutu, ali tri boda im odnosi ponovo Ronaldo koji u finišu meča postiže izjednačujući gol i spasava Junajted sramote.

Fudbaleri Juventusa nakon tri vezana meča bez pobjede savladali su Zenit u četvrtom kolu Lige šampiona sa 4:2.

Kapitenski je igrao Paolo Dibala koji je postigao dva gola i bio asistent Morati za četvrti gol.

Odlično je igrao sada već standardno dobar Kjeza koji je pored postignutog pogotka, najzaslužniji i za drugi gol Juventusa jer je upravo nakon njegovog prodora prema golu Zenita sudija pokazao na bijelu tačku zbog prekršaja.

Treba istaći i da je Leonardo Bonući bio nesrećan na ovom meču i u 26. minutu smjestio loptu u svoju mrežu.

Od ostalih rezultata Bajern je veče završio ponovo sa pet postignutih golova protiv Benfike, Barselona je minimalnim rezultatom savladala Dinamo Kijev.

Sevilja je izgbila od Lila 2:1, Viljareal savladao Jang bojse sa 2:0. Ranije istog dana Čelsi je odnio tri boda minimalnom pobjedom, dok je Volfsburg savladao Salzburg sa 2:1.

'''Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)

• 18:20 Емисија: Енерго клуб

Релевантне актуелности из области производње електричне енергије.