Fudbal

Ronaldo briljirao na debiju i odveo Junajted na vrh tabele

• Извор: Кликс
  • 11.09.2021. 18:08

U tradicionalnom popodnevnom terminu Premijeršipa odigrano je šest utakmica, a svu pažnju očekivano je pokupio Kristijano Ronaldo i Mančester Junajted koji je rezultatom 4:1 savladao Njukasl.

Crveni đavoli su na Old Trafordu dočekali Njukasl u prvoj utakmici Ronalda nakon povratka u klub poslije 12 godina. Silno motivisani domaćini su konstantno napadali, a nagrada za dobro izdanje stigla je u drugom minutu sudijske nadoknade kada je Ronaldo zabio gol nakon greške golmana gostiju Vudmana. Ujedno je 1:0 bio rezultat prvog poluvremena.

Njukasl se vratio početkom drugog poluvremena budući da je Mankiljo rutinski postigao gol nakon odličnog proigravanja San-Maksimina.

Ipak, slavlje gostiju trajalo je svega šest minuta budući da je Ronaldo postigao novi gol za Junajted. Ovaj put ga je uposlio Šo, a Portugalac je prvo majstorski loptu gurnuo ispred sebe, a onda pogodio mrežu gostiju probacivši golmanu loptu kroz noge za novu erupciju oduševljenja na Old Trafordu.

Junajted se tu nije zaustavio pa su Fernandeš i Lingard postigli po pogodak za konačnih 4:1 za Crvene đavole

Pobjedu je ostvario i Mančester Siti na gostovanju Lesteru rezultatom 1:0, a strijelac je bio Silva u 62. minutu. Istim rezultatom Arsenal je savladao Norvič, a junak Topnika bio je Obamejang golom u 66. minutu.

Na tabeli Premijeršipa je vodeći Mančester Junajted sa 10 bodova, dok drugo mjesto dijele Mančester Siti i Totenhem sa po devet bodova.