Premijer liga BiH

Derbi u Banjaluci pripao Borcu

• Извор: АТВ
  • 25.09.2021. 18:18

U derbiju 11. kola fudbaleri Borca su minimalnim rezultatom 1:0 slavili trijumf protiv ekipe Sarajeva.

Uživo:

Kraj meča! Derbi u Banjaluci pripao je Borcu.

Nije bilo nekih pravih prilika od gola Borca. Sarajevo ima blagu inicijativu, a najbolju šansu za goste imao je Fanim  kada je šutirao pored gola.

Veliku priliku je propustilo Sarajevo. Pavlović je sa gol crte izbacio loptu nakon udarca udarca Pidre!

U 55. minutu Vušurović je dobio žuti karton. On je treći igrač Sarajeva sa javnom opomenom.

Trostruka izmjena u ekipi Sarajeva. Ševelj, Lazić i Ahmetović idu na teren, a van igre će Trako, Kapić i Ramić.

Domaći iz prve akcije u drugom dijelu dolaze do gola! Još jednom je proradila veza Zakarić-Vranješ, kapiten Borca glavom loptu ubacuje u gol Sarajeva!

Počelo je drugo poluvrijeme.

Tri sjajne prilike za Borac u samom finišu prvog poluvremena. Novi pokušaj raspoloženog Moraitisa, glavom prebacuje gol.

Kurdić je sjajno blokirao Moraitisov udarac nakon čega golman Sarajeva kupi tu loptu.

Moraitis šutira, lopta ide ravno u ruke Dizdarevića.

Sudija je dosad pokazao tri žuta kartona. U bilježnicu su upisani Trako, Oremuš iz Sarajeva, a Begić iz redova Borca.

Igrao se 27. minut kada je Sarajevo prvi put zaprijetilo. Kapić je sebi izgradio poziciju za šut nakon čega je pokušao, ali ta lopta ide visoko preko gola.

Nakon prvih 20ak minuta, Sarajevo je potpuno bezopasno.

Kakva šansa za Borac već na startu meča. Subić je sjajnom fintom prošao svog čuvara i loptu ostavio za Moraitisa, a Grk loše šutirao pored gola!

Počela je utakmica u Banjaluci.

Poznati su sastavi timova.

Borac: Pavlović, Jovanović, Ćorić, Begić, Donald, Vojnović, Subić, Vranješ, Kulašin, Moraitis, Zakarić.

Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Oremuš, Đokanović, Bodul, Ramić, Kurdić, Dupovac, Trako, Kapić, Kobiljar.

Dvoboj starih rivala, zakazan je za 19.00 časova, na Gradskom stadionu u Banjaluci, a pred ovu utakmicu na klupskoj stranici Borca "osvanuo" je motivacioni video sa pozivom "Borčevim" pristalicama da ispune tribine do posljednjeg mjesta.