Olimpijske igre

ODBOJKAŠICE SRBIJE PREGAZILE ITALIJU I PLASIRALE SE U POLUFINALE

• Извор: АТВ
  • 04.08.2021. 11:20

Odbojkašice Srbije plasirale su se u polufinale Olimpijskih igara poslije ubjedljive pobjede nad Italijom 3:0 (25:21, 25:14, 25:2). Definitvno smo gledali reprizu finala Svetskog prvenstva, jer je i tada naša selekcija slavila.

Prvi set protekao je prilično ujednačneo. Gledala se prava rezultatska klackalica. Srbija je u ključnom trenutku, u samom finišu seta, uspjela da se odlijepi na 24:20 i potpom dopusti Italijankama jedan poen, da bi već u narednom slavila.

Druga dionica protekla je još ubjedljivije. Zaustavljena je Paula Egonu, a najveći "krivac" zato je Tijana Bošković. Srbija je sredinom seta povela 17:9 i čuvala prednost do kraja. Italija je upisala 14 poena u drugom setu za ubjedljiv vodstvo srpske selekcije.

Treći set Italijanke su bolje otvorile. Povele su 10:6, ali je Srbija uspjela da stigne protivnice i izjednači na 13:13, a potom i povede 19:15. Blokovi postavljeni na mestu i odlična igra u polju dovele su Srbiju do nove pobede.

Naredni protivnik srpskih odbojkašica biće selekcija Sjedinjenin Američkih Dražava, koja je bila bolja od Dominikanske republike.

(Foto: Profimedia)

• 18:20 Емисија: По свијету са Робертом Дацешином

'''Емисија: По свијету са Робертом Дацешином

• 20:00 Тет а тет са Татјаном Трнинић