Evropsko prvenstvo

Odbojkašice BiH poražene od Belgije

• Извор: Агенције
  • 24.08.2021. 19:45

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je poraz u susretu 4. kola Evropskog prvenstva. Bolja od BiH je bila favorizovana Belgija koja je slavila u tri seta, po setovima je bilo 25:22, 25:19 i 25:15.

Nakon dobrog prvog seta u kojem su "Zmajice" pružile otpor, odigrana su dva dosta lošija. Bh. odbojkašice su pale u samom finišu prve dionice. Drugi set su započele mnogo lošije, pa su od starta jurile zaostatak, da bi pred kraj seta ublažili zaostatak. U trećem setu su Belgijanke kreirale veliku seriju od 6:0, što je bio najveći niz jednog tima danas, te došle do pobjede.

Odbojkašice BiH sada imaju minimalne šanse za plasman u narednu rundu. Za to je potreban trijumf protiv Rusije (četvrtak, 17 sati), te da Azerbejdžan zaustavi Francusku.

(Foto: Eurovolley)